ВелоЛьвів. Від метрів до кілометрів?

Цього тижня міський голова презентував перших 500 метрів велодоріжки, яку збудували у Львові, і пообіцяв, що до кінця року таких буде майже 70 кілометрів. Щоправда, представники спільноти роверистів, які постійно моніторять будівництво велосипедних шляхів, обережно ставляться до таких обіцянок.

Цього тижня міський голова презентував перших 500 метрів велодоріжки, яку збудували у Львові, і пообіцяв, що до кінця року таких буде майже 70 кілометрів. Щоправда, представники спільноти роверистів, які постійно моніторять будівництво велосипедних шляхів, обережно ставляться до таких обіцянок.
Перший шмат велодоріжки з червоного асфальту з’явився на перехресті вулиць Липинського та Замарстинівської. До жовтня цього року її мають продовжити по тротуару вздовж вул. Липинського на ділянці від просп.Чорновола до вул. Хмельницького. Загалом, за словами представника підрядної організації “Онур” Олександра Добоні, на вулиці Липинського буде влаштовано близько чотирьох кілометрів велодоріжок.
Ще один великий об’єкт, де будують велодоріжки, – вул. Шевченка. “У мікрорайоні Рясне-1, на ділянці від шляхопроводу до “Сільпо”, буде окремо виділена велодоріжка, якою відбуватиметься велосипедний рух у два боки”, – розповів Олександр Добоні. Першу ж велосипедну доріжку безпосередньо на дорожньому полотні планують збудувати на вул. Зеленій. Щоправда, наразі є певні зауваження як від проектувальників, так і від держави, яка фінансує реконструкцію вулиці. Хоча міський голова Андрій Садовий переконує, що виконає зобов’язання щодо будівництва велошляхів: “У рішенні виконкому записано, що цього року має бути споруджено 69 кілометрів велодоріжок”.
Своєю чергою велосипедисти проводять постійний моніторинг ситуації довкола будівництва та подекуди дивуються з  послідовності дій влади.  
– Влада задекларувала будівництво велодоріжок на різних ділянках. Уже збудували їх на Липинського і Вороного. Наразі доріжка на вул. Липинського виглядає доволі не погано. Але сказати, наскільки вона ефективна, зможемо лише після того, як її дороблять. Тоді ми перевіримо, чи безпечно нею їздити, з якою швидкістю, чи вона скомунікує центр з “Балатоном” і чи це буде зручно. Щодо вул. Вороного ситуація взагалі дивна. Згідно з планами будівництва, її мали побудувати у 2021 році в рамках великого веломаршруту, який мав би з’єднати південний район з центром міста. Чомусь райадміністрація вирішила зробити це зараз, тоді коли самого веломаршруту потрібно чекати ще десять років, – зазначає Тарас Назарук, активіст Асоціації велосипедистів Львова.

До теми

Уже другий рік поспіль влада Львова активно інформує мешканців про розвиток велосипедної інфраструктури. Щоразу посадовці обіцяють як не велосипедну доріжку на відремонтованій магістральній вулиці, то принаймні включення такої можливості до плану реконструкції доріг. Велоспільнота Львова зробила свій аналіз виконання обіцянок станом на кінець червня. При цьому асоціація велосипедистів Львова, розуміючи фінансові та організаційні труднощі процесу, закликає посадовців не займатися популізмом, роздаючи порожні обіцянки, не підкріплені ресурсами та можливостями.

Добудова вулиць Вернадського та Ряшівської

Роботи на цій вулиці розпочалися лиш кілька тижнів тому з боку вулиці Стрийської від автовокзалу. Зараз там тривають земляні роботи, тому про існування на ній велодоріжки говорити зарано. Однак один з архітекторів, який проектував цю вулицю, запевняв, що велодоріжка там буде. Тому сподіватимемося на краще. Подібну ситуацію спостерігаємо і на вул. Ряшівській, яка повинна забезпечити найкоротше та найшвидше сполучення між аеропортом та стадіоном до Євро-2012.

Ремонт вулиці Шевченка

Мікрорайон Рясне-2 вже має нову дорожню магістраль, яку розширили до чотирьох, місцями шести смуг для руху транспорту. Однак велодоріжок на відремонтованому відрізку шляху немає. Можливо, місцями широкі тротуари без спеціального ознакування згодом будуть потрактовані як частина обіцяної велоінфраструктури?

Ремонтні роботи на вул. Липинського

Сама вулиця була введена в експлуатацію ще до Великодня, окремої велодоріжки на проїжджій її частині прокладено не було. Велодоріжку облаштовують уже на хідниках.

Ремонтні роботи на Городоцькій

Попри гучні заяви міських посадовців зробити велосипедні смуги на вулиці Городоцькій, на відтинку від Ряшівської до Виговського, обіцянка так і не була виконана. Аргументом міської влади стала досить висока інтенсивність руху автомобільного транспорту.

Велодоріжка-бонус на вул. Вороного

Натомість без жодних планів та концепцій з’явилася велодоріжка на проїжджій частині вулиці Вороного. Класичною велодоріжкою, щоправда, її назвати важко, адже прокладена за допомогою звичайної тротуарної плитки, якою мостять хідники. Більше того, цей шматок велодоріжки не має свого продовження на сусідніх вулицях. Відповідно до планів ратуші, ця частина велоінфраструктури буде введена в експлуатацію лише у 2019 році (!). Однак придатність цієї велосмуги через 10 років викликає сумніви.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7778 / 1.59MB / SQL:{query_count}