Дністер зміцніє

На Львівщині укріплюють береги та дно ріки, аби вберегти область від ймовірних паводків  В області готуються до паводків. Після стихійного лиха у 2008 році, коли частина сіл просто пішла під воду, чиновники розпочали один з найбільших стратегічних протипаводкових проектів України.

 

На Львівщині укріплюють береги та дно ріки, аби вберегти область від ймовірних паводків

 В області готуються до паводків. Після стихійного лиха у 2008 році, коли частина сіл просто пішла під воду, чиновники розпочали один з найбільших стратегічних протипаводкових проектів України. Серед районів, які найбільше постраждали три роки тому, – Старосамібрський, саме тому тут зосереджені найбільш масштабні роботи.

 

– Коли вода пішла вверх, то частину автодоріг розмило, а 800 метрів залізниці пошкодило настільки, що її потрібно було негайно переробляти, – розповідає “Пошті” Роман Батючок, заступник голови Старосамбірської райдержадміністрації. – Тоді збитки в районі становили 220 мільйонів гривень, а цьогоріч ми проводимо протипаводкові роботи на 200 мільйонів і сподіваємося, що усі укріплені береги, будівництво перепадів допоможуть впоратися з погодними несподіванками.

  За словами Романа Батючка, на Львівщині саме Старосамбірщина щороку найбільше страждає від паводків, адже на території району переважає гірська місцевість. Основною проблемою на ділянці Дністра, що межує зі Старим Самбором, є ерозія дна. Пошкодженню берегів сприяє і швидкість течії, що збільшується через вузьке русло річки на цій ділянці. Аби врегулювати русло і зменшити швидкість течії, вирішили розширити русло ріки та спорудити три перепади.

– Для спорудження перепадів буде використано габіонні конструкції. Це масивні конструкції з металевої сітки подвійного кручення, заповнені каменем. Їх можуть виготовляти у формі паралелепіпеда або циліндричної форми. Застосовуються для захисту від ерозії будь-яких типів як надійні інженерні споруди: підпірних стін, морських і річкових берегоукріплень, – розповідає  “Пошті” Василь Горун, консультант із питань розвитку шляхового  господарства та зв’язку Старосамбірської районної ради.

Такі конструкції належать до природних матеріалів, вони не порушують структуру водного середовища, коли ними перегороджують річку. Щоб не порушити міграцію риб, особливо під час нересту, у перепадах передбачено влаштування рибопропускників. Окрім того, на річках встановлюють перепади, які уповільнюють рух річки. Три такі перепади незабаром встановлять й на Дністрі, висотою кожен з них сягає 1,5 метра. Реалізовує проект компанія ТКС “Гідроресурс”. Замовником протипаводкових робіт є ДП “Львівська обласна дирекція протипаводкового захисту”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9770 / 1.56MB / SQL:{query_count}