Гранітні тротуари для площі Ринок

Щоб замостити “серце” Львова гранітом, міська влада відмовилась від будівництва транспортної розв’язки на одній із магістралей. Хідники центральної площі міста почали замощувати гранітною плиткою.

Щоб замостити “серце” Львова гранітом, міська влада відмовилась від будівництва транспортної розв’язки на одній із магістралей

Хідники центральної площі міста почали замощувати гранітною плиткою. Плити з пісковику, які поклали у 2006 році, не витримали гарантійного терміну експлуатації. Нагадаємо, тоді підрядник ВАТ “ЛСБМУ-1” давав десятирічну гарантію виконаної роботи. Натомість плити почали тріскати і кришитись вже за кілька років. Часткове повторне перемощення тротуарів  мало допомогло, тож  у міськраді  вирішили замінити покриття на більш надійне.
Надання площі Ринок гранітного шарму обійдеться місту 700 тисяч гривень. Як зазначив “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, кошти на облаштування хідників перерахували з видатків на будівництво транспортної розв’язки на вул. Княгині Ольги. Мовляв, її і так цього року не встигнуть збудувати, тож це виправдано. Крім того, посадовці, здається, надали справі мощення гранітних плит на Ринку найвищого пріоритету. Як не дивно, попри те, що міська рада має чимало боргів перед підрядниками за виконані ще минулого року роботи, цього разу посадовці вирішили розрахуватись авансом. Гроші вже навіть перерахували підряднику – львівській фірмі “Світ каменю”, яка постачає Львову граніт з Житомирського кар’єру по 340 грн /кв м.
– Це дуже дешево. Тим більше, що граніт кращий і дешевший від пісковику та служитиме набагато довше, – розповідає Олег Синютка. – Окрім цього, ми вимагатимемо відшкодування збитків від фірми, яка замостила площу таким неякісним матеріалом. Це справа принципу, адже вона мала служити десять років, а не витримала й половини терміну.
За словами Ігоря Фалюти, в. о. начальника управління капітального будівництва ЛМР, яке є замовником робіт, відповідні документи щодо цієї справи вже отримала міська прокуратура. “Ми мали договірні відносини з ВАТ “ЛСБМУ-1”. Ця фірма замощувала хідники на площі Ринок, тож ми будемо вимагати відшкодування від них. Камінь їм постачало ТзОВ “Каменяр”, тож будуть вирішувати питання з ним. Зараз міська прокуратура вивчає документи у цій справі. Однак, ймовірно, саме вона подаватиме позов про відшкодування в інтересах Львівської міської ради”, – розповів Ігор Фалюта.
За його словами, йдеться про 800 тисяч гривень, які має повернути фірма за неякісно виконану роботу. Варто зазначити, що зараз УКБ вимагає також перемостити частину гранітної плитки на пл. Галицькій, яку неякісно поклала одна з фірм-підрядників. Для певності їй за роботу не заплатили.
Прагненням посадовців бачити у себе під вікнами граніт не стало на заваді навіть те, що сам матеріал нетиповий для головної площі міста.
– На пл. Ринок є кілька типів мощення. Є камінь пісковик і два типи бетонних плиток, які поклали у радянський період. Історично тут ніколи не було граніту. Бо родовища граніту були далеко від Львова, цей матеріал вважався дорогим, і його не використовували у Львові. Але якість каменю завжди залежить від глибини його залягання. Те, що з нижніх шарів, є твердіше і якісніше, ніж те, що лежить зверху. Пісковик, який лежить на тротуарах площі Ринок – з верхніх шарів і, на жаль, у родовищах вже не залишилось пісковику з нижніх шарів. Тож знову ризикувати і мостити тротуари пісковиком ми не можемо собі дозволити. Граніт, який використовують на пл. Ринок, на вигляд є максимально наближений до пісковику. Він сірий і не блискучий. Вигляд площі покращиться, – впевнена Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.
Крім того, за спільним рішенням управління капітального будівництва та управління охорони історичного середовища, з обох боків тротуару – біля будинків та біля бордюрів – облаштовують смуги з бруківки. За словами Лілії Онищенко, це незвичне рішення, але воно широко використовується в Європі і значно покращить вигляд площі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7464 / 1.57MB / SQL:{query_count}