З думкою про рідне місто

Депутати ВО “Свобода” презентували подарунки львів’янам до Дня Незалежності України

Депутати ВО “Свобода” презентували подарунки львів’янам до Дня Незалежності України

 

Чотири подарунки підготували львів’янам до 20-річчя незалежності України де­путати Львівської міської ради з фракції ВО “Свобода”. З цього приводу депутати цієї політичної сили скликали на прес-конференцію у міській раді львівських журналістів.

Віддячити героям

Перший подарунок де­путати-“свободівці” зробили ветеранам визвольного руху за незалежність України. Це архів Української повстанської армії, який депутат ВО “Свобода” Євген Білінський спільно із Товариством пошуку жертв війни “Пам’ять” та молодіжною організацією “Сокіл” знайшли у Сокальському районі Львівської області.

“Архів УПА віднайдений кілька тижнів тому. Це архів районного проводу УПА, до якого входили сучасні Сокальський, Кам’янко-Бузький та Жовківський райони військової округи “Буг”. Документи датуються 1940 – 1951 рр.”, – повідомив журналістам депутат ЛМР Богдан Галайко. Серед документів віднайшли спогади повстанців, протоколи допитів зрадників та затриманих, багато пропагандистської літератури, описи боїв. Також йдеться про бойові дії куреня “Галайди” та сотні “Тигри”.

“Свободівці” кажуть, що те, як був закопаний бідон із архівами і спаковані документи, свідчить, що пов­станці ховали свої папери із поспіхом, рятуючись від співробітників НКВС.

Сьогодні віднайдені архіви вивчають, а пізніше їх передадуть до Центру дослідження визвольного руху для подальшого вивчення і повної реставрації. Відтак після цього архіви УПА будуть доступні у мережі інтернет для широкого кола зацікавлених у вивченні історії України.

Голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді Руслан Кошулинський повідомив, що 70% документів збереглися у хорошому стані. Волога зіпсувала лише ту частину пергаменту, яка була зверху в алюмінієвому бідоні.

“Цим вчинком ми прагнемо вкотре віддячити українським героям, які віддали своє життя, здобуваючи українську державність”, – резюмував Богдан Галайко.

Нові зупинки для комфорту львів’ян

Другим подарунком фрак­ції ВО “Свобода” є проект спорудження у місті 34 соціальних зупинок громадського транспорту. Передбачається, що такі зупинки будуть у всіх спальних районах Львова. Нові зупинки матимуть дві невеликі крамнички, туалет, банкомат, велопарковку, інформаційне табло, касу для продажу електронних квитків і навіть безкоштовний wi-fi інтернет, тривожну кнопку для виклику правоохоронців та камери відеоспостереження.

Цікаво, що для реалізації цього проекту депутати вже знайшли інвесторів, тож з міського бюджету на облаштування нових зупинок не буде використано жодної копійки.

Депутат ЛМР від ВО “Свобода” Маркіян Лопачак запевняє, що продукти харчування, які продаватимуться на зупинках, будуть на 10-20% дешевші, ніж в інших магазинах, а артезіанська вода на 30%.

 “Зупинка освітлюватиметься цілодобово, буде оснащена смітниками, біотуалетами, зокрема. для людей із особливими потребами, а територія навколо зупинок буде озеленена та упорядкована”, – каже Маркіян Лопачак. За його словами, сучасний дизайн нових зупинок, комфорт та безпека для пасажирів, пристосованість для людей із особливими потребами та відсутність бюджетних капіталовкладень є беззаперечними перевагами цього проекту.

Руслан Кошулинський каже, що вже восени проект буде винесено на громадське обговорення, а після схвалення депутатів у раді приступлять до його реалізації.

Старим львівським трамваям дадуть нове життя

Поки міський голова ламає голову над тим, як оновити парк львівських трамваїв, депутати з фракції ВО “Свобода” власним коштом поїхали в Чехію і там домовилися із фірмою АТ “Інекон груп” про модернізацію рейкового транспорту. Чехи готові організувати весь процес у Львові на базі трамвайного депо, що на вулиці Городоцькій.

Депутат Роман Плахтій каже, що у перспективі реалізація такого проекту дозволила б ремонтувати у Львові трамваї з інших міст України, а це чимала копійка для бюджету. Крім того, місту не треба більше купу­вати дорогих вживаних трамваїв з Німеччини.

Викриття фальшивих дипломів у чиновників

Не обійшлося учора і без сенсаційних заяв. Так, депутати фракції ВО “Свобода” стверджують, що начальник управління освіти ЛМР Володимир Огура… має фальшивий диплом про закінчення економічного факультету. Про це заявив Руслан Кошулинський. За його словами, випускника Огуру на факультеті навіть не пам’ятають.

Кошулинський розповів, що був присутній на конкурсі на посаду начальника міського управління освіти, слухав відповіді Огури і ще тоді висловив думку, що така особа “не може бути обличчям львівської освіти”.

За словами Кошулинсь­кого, Огура закінчив Львів­ський університет ім. Франка у 1998 р. за спеціальністю “Фінанси і кредит”, але в протоколі державного іспиту та протоколі захисту диплома такого прізвища немає. Депутат каже, що диплом Огури має серію ЛР №216, а в 1998 р. всі дипломи університету мали серію ВК. У журналі видачі дипломів під номером 216 записаний на денній формі навчання фізик, на заочній – біолог, причому обоє вони – жіночої статі. Крім того, номери дипломів, які видавали того року на економічному факультеті, мали номери від 600 до 800, а в Огури – 216.

Більше того, підпису рек­тора Вакарчука на дипломі немає, натомість підпис проректора Височанського, як стверджує Кошулинський, підроблений, а підпис голови ДЕК Кульчицького – факсимільний.

“Ми просимо фахівців перевірити правдивість отримання вищої освіти цією людиною”, – заявив Кошулинський. Він зазначив також, що, на його думку, у зв’язку з цим, має бути порушена кримінальна справа. З цього приводу депутати звертатимуться й до прокуратури.

Офіційно

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7936 / 1.6MB / SQL:{query_count}