Найважче знайти роботу економістам та юристам

Від початку року у Львові зареєстровано 4031 безробітного,
половина з них  – молодь

З числа тих, хто шукає роботу і зареєстрований у Центрі зайнятості, 2/3 становлять особи з вищою освітою, які до недавнього часу працювали службовцями. Переважно це економісти, юристи та менеджери. Вакансій ж у Центрі на такі спеціальності не так багато. Попитом користуються робітничі професії: продавці продовольчих і непродовольчих товарів, кухарі, кондитери, офіціанти, бармени, швачки.
За словами директора Львівського міського центру зайнятості Олега Рісного, служба надає можливість безробітним законно проходити стажування та індивідуальне навчання на підприємствах різної форми власності. Таке стажування може тривати від одного до трьох місяців.
“Від початку року стажування та індивідуальне навчання закінчили 493 особи, з них 451 людина працевлаштувалася, –  зазначив він. – Стажування передбачає ознайомлення з діяльністю підприємства, а керівник стажування отримує певну компенсацію за надані послуги”.
Інспекція праці спільно з правоохоронними органами та прокуратурою слідкують за тим, щоб на підприємствах малого чи середнього бізнесу всі працівники були офіційно оформлені. За результатами перевірок, проведених інспекцією праці, за шість місяців поточного року з 670 перевірених юридичних та 157 фізичних осіб – підприємців порушення щодо укладення трудових відносин виявили в 30 юридичних та 59 фізичних осіб – підприємців. Матеріали 78 перевірок передано в органи прокуратури, яка порушила 32 кримінальні справи за неналежне оформлення трудових відносин. “Часто жодних документів чи скерування на стажування працівника працедавець не має, що свідчить, що на підприємстві існують неформальні трудові відносини, – розповіла заступник начальника Територіальної державної інспекції праці у Львівській області Любов Лєсна. – Ще частіше самі працівники не сприяють тому, щоб виявити неформальні трудові відносини, пояснюючи, що вони або стажуються, або перебувають на випробувальному терміні”. За словами інспектора, вони не усвідомлюють, чим це для них може обернутися. Лише після того, як людям розказують про соціальну незахищеність та нульовий трудовий стаж, погоджуються надати пояснення.
Індивідуальне стажування можна проходити як відповідно до здобутої освіти, так і за умови перекваліфікації на іншу спеціальність. “У Львові з’являється щоразу більше підприємств, які хочуть співпрацювати з Центром зайнятості та просять скерувати до них людей, – розповів начальник відділу організації профнавчання та самозайнятості Львівського міського центру зайнятості Марія Ходак. – Хорошу роботу можуть отримати оператори котельні, хоча робота є сезонною”. Наостанок Марія Ходак додала, що стажування може пройти людина будь-якої професії, лише б усе було законно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7555 / 1.55MB / SQL:{query_count}