Яворівський парк у ЮНЕСКО!

Робота зі занесення парку до мережі міжнародного біосферного резервату тривала понад сім років

Робота зі занесення парку до мережі міжнародного біосферного резервату тривала понад сім років

Яворівський національний природний парк, що на Львівщині, 28 червня можуть занести до мережі міжнародного біосферного резервату ЮНЕСКО. Таким чином, кажуть керівники парку, вдасться суттєво розширити можливості парку і залучити іноземні інвестиції. Робота зі занесення парку до мережі резерватів тривала понад сім років, за цей час керівництво отримало чимало зауважень.

– До мережі міжнародного біосферного резервату увійде природний заповідник “Розточчя”, Яворівський національний природний парк, Регіональний ландшафтний парк “Равське розточчя” та ще низка прилеглих територій, – розповідає “Пошті” Михайло Біляк, директор Яворівського національного природного парку. – Завдяки цьому статусу ми зможемо активно вести транскордонну співпрацю, забезпечити сталий розвиток території, проводити спільні наукові дослідження та спільні природоохоронні роботи. Це реальний шанс для наших науковців та екологів, вони зможуть постійно контактувати між собою.

Вдасться також залучати кошти ЄС, що важливо у ситуації, коли державного фінансування не вистачає. Тим паче, що нині розводять табун нащадків дикого коня тарпана, що у напіввільному стані утримується на території Яворівського національного природного парку, в “Оселі Розточчя”. Вже минуло майже два роки, як польські колеги з Розточанського парку народового передали на яворівську землю трьох морфологічних спадкоємців дикого тарпана. За цей час коники прижилися і вже вдруге дали приплід. Сьогодні шестеро дикунів пасуться на просторах Українського розточчя і тішать відвідувачів.

Яворівський національний природний парк – природоохоронна територія на Львівщині. Парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових й унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів у межах Головного Європейського вододілу. Парк було створено 4 липня 1998 р. указом Президента України №744 на базі Яворівського регіонального ландшафтного парку (що існував тут з 1996 р. на площі 4190 га) та прилеглих територій Старичівського та Магерівського військових лісгоспів. Загальна площа національного парку становить 7108 га, з яких 2915 га надано парку для постійного користування, а 4193 га ввійшли до його складу без вилучення у землекористувачів.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9479 / 1.54MB / SQL:{query_count}