Комунальники готуються до буревіїв

Городянам не завадить обачність, адже вже три роки поспіль аварійні дерева у львівських зелених зонах не витримують натиску стихії

Городянам не завадить обачність, адже вже три роки поспіль аварійні дерева у львівських зелених зонах не витримують натиску стихії

Адже досвід попередніх років свідчить: дерева у львівських зелених зонах часто не витримують натиску стихії! Уже три роки поспіль Львів улітку страждає від буревіїв та мікросмерчів. В основному шкоди завдають дерева, які падають на дороги та лінії електропередач. Щоправда, сьогодні у Львівській міськраді запевняють, що врахували помилки попередніх років і максимально убезпечують жителів міста від небезпеки.

– Працівники райадміністрації двічі на рік проводять обстеження території для того, щоб виявити аварійні дерева. Відповідно, для цього закладають у бюджет кошти і впродовж року ці дерева зрізують. Щороку виявляють близько тисячі таких дерев. Проблема в тому, що в нас дуже заліснені парки, сонячне проміння не потрапляє до землі і, як наслідок, дерева гниють при корені. Насправді має бути менше дерев на один гектар. Окрім цього, ми здійснюємо формувальну обрізку. Наприклад, на проспекті Свободи  частково обрізали крони для того, щоб найближчі п’ять років вітер не міг завдати шкоди, – зазначив “Пошті” Володимир Чишинський, головний спеціаліст сектору благоустрою міста Львівської міськради.  

Подібну практику застосовують у всіх парках міста. Щоправда, є зелені насадження, де це зробити дуже складно, наприклад, у парку “Високий Замок”.

– Загалом всі парки Львова  дуже старі і дерева там мають по 200-300 років. З одного боку, в світі такі довгожителі вважаються пам’ятками і їх намагаються не зрізати. З іншого – це потенційно небезпечні об’єкти. Звичайно, їх можна лікувати, однак це дуже дорого і продовжує життя дереву лише на 3-5 років. Натомість, більш ефективним методом є розрідження крони, що ми зараз практикуємо. Однак не всюди це можна зробити технічно. Найскладнішим для роботи є парк “Високий Замок”, адже тут дерева ростуть на схилах  і їх важко проріджувати, а потім вивозити відходи. Водночас, якщо цього  не робити, то дерева падають і, як наслідок, зсувається ґрунт, – зазначив “Пошті” Ігор Бабій, директор ЛКП “Зелений Львів”.

Водночас він додає, що коштів на здійснення обрізки та формування крон не вистачає. Наприклад, цього року на утримання усіх парків міста з бюджету міста виділили 4,5 млн грн, що становить 20% від реальної потреби.

“Основна частина коштів йде на прибирання, підстригання газонів, клумби. На обрізання дерев і формування крон грошей часто не вистачає, хоча це основне в догляді за парком”, – резюмує Ігор Бабій.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8135 / 1.55MB / SQL:{query_count}