Нова форма безпеки

Міські депутати прагнуть покращити безпеку Львова, залучивши муніципальну міліцію

Міські депутати прагнуть покращити безпеку Львова, залучивши муніципальну міліцію

У Львові планують створити муніципальну міліцію – саме у такий спосіб місто прагнуть уберегти від сутичок та провокацій. Після подій 9 травня чиновники та міські депутати серйозно задумалися над тим, як удосконалити роботу правоохоронних органів.

Нині у місті діє муніципальна дружина, яка виконує охоронні функції, але реально вплинути на дисципліну в місті – не в стані. Натомість, муніципальна міліція має практично зрівнятися в повноваженнях із міліцією МВС. Залишилося її тільки створити…

– Україні годилося б перейняти досвід США, де є муніципальна поліція і кримінальна, – вважає Андрій Садовий, міський голова Львова. – Муніципальна міліція буде під контролем місцевої влади і відповідатиме за безпеку і порядок у містах, а кримінальна міліція розслідуватиме кримінальні злочини і перебуватиме у підпорядкуванні центральної влади.

Новацію підтримують і міські депутати. Як пояснив “Пошті” Любомир Мельничук, депутат Львівської міської ради, минулого тижня на сесії міські обранці прийняли звернення до Президента України Віктора Януковича та голови Верховної Ради України Володимира Литвина, де обурювалися з приводу  відмови міліції охороняти пам’ятник Степану Бандері у Львові.

Також депутати виступили із жорсткою критикою дій міліції 9 травня у Львові. Мовляв, міліція не захищає місцеву громаду від провокаторів, а натомість вчиняє репресії проти місцевих депутатів.

– Муніципальна дружина, яка нині працює у місті, не може владнати ситуації із сутичками у Львові. Що ж до власне міліції, то події Дня перемоги засвідчили, що вони також не в стані виправити ситуацію, попри те, що мають ширші повноваження, – коментує Любомир Мельничук. – Тому нині ми звертаємося до Президента та Верховної Ради України, аби вони забезпечили законодавче підґрунтя для утворення муніципальної міліції.

За словами депутата, нині ситуація така: відповідно до Закону “Про місцеве  самоврядування”, місто має право на озброєний виконавчий орган. Натомість Конституція України не передбачає утворення такого органу. Тому міські депутати просять Верховну Раду залагодити цю суперечність. Фінансуватимуть новоспечений орган із міського бюджету. У структурі місцевої міліції можуть бути служби дільничних інспекторів, сприяння органам автомобільної інспекції, патрульно-постової служби, сприяння службі МВС у справах неповнолітніх. Крім того, співробітники місцевої міліції зможуть конвоювати та затримувати правопорушників, при цьому їх дії повинні координуватися з МВС.

– Що ж до фінансування, то частково його можна буде викроїти з тих коштів, які виділяли міліції МВС. Їх хоч і фінансують з держбюджету, але часто вони звертаються до Львівської міської ради, зокрема з проханням виділити кошти на ремонт їхніх приміщень, – продовжує пояснювати Любомир Мельничук.

У муніципальній дружині міста розводять руками, тут справді мають чіткий регламент повноважень. Затримувати злочинців вони не мають права, можуть тільки охороняти об’єкти комунальної власності, виконувати доручення міського голови та сесій міськради. За словами Володимира Кузя, начальника управління муніципальної дружини Львівської міської ради, нині за громадським порядком слідкує 39 осіб.

У той же час, в ГУ МВСУ у Львівській області вважають, що їхніх працівників цілком достатньо для забезпечення громадського порядку. У області працює 7 тисяч представників МВС, відтак, якщо проводити реформу у контролі, то таку кількість треба враховувати.

– Скажімо так, завжди навіть після всіх запланованих реформ залишатимуться люди, які все одно хотітимуть змінити систему, – коментує “Пошті” Денис Харчук, речник ГУ МВСУ у Львівській області. – Що ж до незадоволення охороною порядку в День перемоги, то своє відверте обурення показувала тільки одна політична партія…

З огляду на тривалість розгляду законопроектів у Верховній Раді та значну суму, яку доведеться виділити на зарплату муніципальної дружини, можемо припустити, що додатковий правоохоронний орган у нас, якщо й буде, то ще не скоро.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7798 / 1.57MB / SQL:{query_count}