Що турбує городян?

Назрівання революції, русифікація, фінансове становище – вічні теми, які непокоять жителів західної столиці

Назрівання революції, русифікація, фінансове становище – вічні теми, які непокоять жителів західної столиці

Теза, що в Українi на­зрiвають революцiйнi настрої, знайшла підтримку у 57% опитаних львів’ян, а 32% – із цим не погодились. Порівняно з груднем минулого року кількість опитаних, які погодилися з тезою, що в Українi назрiвають революцiйнi настрої, зросла на третину – з 42 до 57%. Найбільше тезу про назрівання революційних настроїв розділяють прихильники “Громадянської позиції”, “Нашої України”, УДАРу, “Свободи” та категорія “проти всіх”. Найменше – електорат Партії регіонів.

46% респондентів вірять у те, що вже найближчим часом революційні настрої можуть вилитися в масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року, не вірять 42%.  Порівняно з груднем минулого року кількість опитаних, які вірять у повторення Майдану, зросла майже у 1,5 раза – з 32 до 46%.

Ще 60% опитаних жителів міста погодилися з твердженням, що в Україні ведеться політика русифікації. Не погодились лише 27%. Тезу про русифікацію найбільше підтримують прихильники “Батьківщини” та “Свободи”, а також “Фронту змін”, категорія “проти всіх”, “Нашої України”.

На думку опитаних, найбільше відбувається русифікація у таких сферах, як телебачення (71%) та освіта (61%). Крім того, у культурі (46%), пресі (43%), на радіо (36%), у  книговиданні (28%), кіно і театрі (27%), діловодстві у державних установах (22%). 85% львів’ян, які взяли участь у опитуванні, не підтримують ідею відокремлення Західної України. При цьому підтримали ідею лише 9% респондентів, з них повністю підтримали тільки 3%.

Лише 9% львів’ян переконані, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (так вважають в основному прихильники Партії регіонів), 71% – у  неправильному. Ситуацію у Львові опитані оцінюють значно краще, ніж в державі: 24% львів’ян вважають, що події у Львові розвиваються у правильному напрямі, 45% – у  неправильному. Найбільше задоволені ситуацією у Львові прихильники “Свободи” і “Батьківщини”.

Лише 8% львів’ян вважають, що фінансове становище їх та їхньої родини за останні кілька років покращилось,  30% – лишилось без змін. Натомість 59% – погіршилось. Вдвічі менше – лише 4% львів’ян відчули покращення фінансового становища за останні півроку, а 69% – відчули погіршення. На думку львів’ян, у місті є три най­більші комунальні проблеми: незадовільна робота ЖЕКів (45%), аварійний стан житлових будинків (38%) та неякісний стан доріг (37%). Крім того, засміченість вулиць (27%) та незадовільна робота закладів охорони здоров’я (23%). Знач­но рідше респонденти називали незадовільну роботу громадського транспорту (16%), складність транспортного пересування містом (15%), збереження пам’яток архітектури (14%), неякісне водопостачання (14%), злочинність на вулицях (13%), малу кiлькiсть дитячих майданчиків та спортивних закладів (12%), погане освiтлення вулиць мiста (11%), неякiсне теплопостачання (8%), незадовiльну роботу закладiв освiти (6%).

Під час дослідження методом формалізованого інтерв’ю опитано 800 респондентів від 18 років. Дослідження відбувалося 17 – 26 березня 2011 року. Похибка репрезентативності дослідження становить не більше 2,8%.Опитування провела соціологічна група "Рейтинг".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8225 / 1.56MB / SQL:{query_count}