“Вася Club”. Перезавантаження

Відколи у Львові з’явилися афіші про “повернення” популярного свого часу гурту “Вася Club”, шанувальники поділилися на дві групи

Відколи у Львові з’явилися афіші про “повернення” популярного свого часу гурту “Вася Club”, шанувальники поділилися на дві групи. Одні категорично відмовлялися вірити в можливість успішного реюніону: прикладів, коли групи після смерті лідера продовжували виступати, не надто багато й на світовій сцені. Інші, навпаки, – з нетерпінням очікували презентації оновленого складу “клубу”.

Як засвідчив заповнений більш ніж наполовину зал Львівської філармонії на першому і єдиному наразі в Західній Україні концерті “Вася Club. Повернення”, оптимістів виявилося чимало.  Нагадаємо, на українському рок-н-рольному небосхилі цей унікальний “клуб”, очолюваний відомим київським бардом Василем Гонтарським, з’явився на початку 2000-х років. Після дебютника “Хіпан” та не менш “хіпового” “Конокрада” в групи з’явилися прихильники в усіх регіонах України. Адже її стиль настільки вдало поєднав рок, шансон і “українське весілля”, що чимало пісень одразу стали народними.

На жаль, 42-річний харизматичний лідер гурту помер у лютому 2007-го від серцевого нападу. Та після його смерті учасники “клубу”, котрих, до речі, є чимало, бо склад групи постійно змінювався, і не думали припиняти спільних виступів. Найтривалішими виявилися пошуки вокаліста, стиль виконання котрого відповідав би пісням Василя Гонтарського. За якийсь час новий “Вася” (перкусіоніст “Кобзи” Василь Колекціонов) сам прийшов на один із концертів-триб’ютів – та так уже й залишився. Тільки не серед глядачів, а з музикантами на сцені.

Зі знайомих облич “Васі-клабу” львів’яни побачили акордеоніста Марлена Мамутова та тромбоніста Олексія Сагітова. За ударною установкою був  Євгеній Сєлєзньов, сольними гітарними партіями тішив Стас Луцький, за злагодженість цілого відповідав бас-гітарист Валерій Мєльніков, а саксофонових “родзинок” додавав молодий, але вже відомий у джазових колах соліст, лауреат конкурсу “Чарівна флейта” Павло Гузєв.

Музиканти-професіонали, знані й за участю в інших, цілковито різножанрових проектах – від джазу до року, “на совість” відіграли двогодинний концерт. У репертуар  “Васі-клабу”  й надалі входять винятково пісні Василя Гонтарського (це принципова позиція гурту), але окремі з них набули яскравіших інструментальних барв. Назагал, аранжування залишаються найсильнішою стороною музики “клубу”, додають драйву й смаку пісням, улюбленим віддавна. А голос Василя Колекціонова й справді якнайкраще відповідає коректному їх відтворенню.

Вочевидь, розчарованих концертом у залі не залишилося. Вже після першого співу безсмертної “Чорногори” хтось запропонував слухати пісню стоячи, а за другим виконанням підтанцьовував цілий зал. Щоправда, академічні філармонійні стіни навряд чи виявилися найкращою декорацією для виступу суто “клубної” групи – залишається сподіватися, що наступного разу “Васю Club” прихистить котрась із модних львівських “крапок”. А розмову з учасниками гурту читайте в наступному числі “Пошти”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8606 / 1.55MB / SQL:{query_count}