Свято бринзи

Минулими вихідними у найбільш високогірному місті України Рахові відбувся ХІ фестиваль-ярмарок “Гуцульська бринза”

Минулими вихідними у найбільш високогірному місті України Рахові відбувся ХІ фестиваль-ярмарок “Гуцульська бринза”. Свято, започатковане 11 років тому в селі Кваси Рахівського району, вже стало традиційним і давно вийшло за межі місцевого рівня. На фестиваль бринзи з’їжджаються з усіх куточків України, запрошують гостей із сусідніх Румунії, Словаччини, Угорщини, Польщі. Найперше – фольклорні колективи.
 
…Розпочався фестиваль величавим походом усіх учасників з центру міста до міського парку, який є на полонині над Раховом. Попереду на конях їхали святково вдягнені чабани. Вони вже спустилися зі своїми отарами з гір і тепер – головні герої свята. Далі – вбрані у колоритні закарпатські костюми музики, учасники фольклорних колективів. На полонині розпалили святкову ватру.
 
Цього разу свято вдалося на славу. Незважаючи на те, що протягом тижня падав дощ, неділя видалася сонячною. Міський парк аж переливався від величезної кількості вишиванок і різних гуцульських сувенірів, продавати які з’їхалися майстри з усього Закарпаття. А найбільше було тут, звичайно, бринзи, овечого сиру в будзах, вурди і виробів з нього. За традицією, кожне село представляло на святі свої здобутки у вівчарстві, а також – національні страви, найкращі вишивки, вироби народних умільців – усе це гарно оформили, а спеціальна комісія вибирала найкращих. А після того варто не ловити ґав: усім цим добром, від якого вгиналися столи, частували гостей. Тут було все: кулеші і баноші на сметані, на ріпі (картоплі), зі шкварками, з бринзою і з чим душа забажає, різноманітні голубці, грибні страви, випічка… Увесь день грали  народні музики, виступали фольклорні колективи, гості фестивалю купували сувеніри, частувалися, веселилися. Одне слово – свято бринзи.
 
   
 
 
 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7575 / 1.56MB / SQL:{query_count}