Десь у Венеції

Названі переможці 67-го Венеціанського кінофестивалю

Названі переможці 67-го Венеціанського кінофестивалю

Головний приз – “Золотого лева” отримала американка Софія Коппола (донька Френсіса Форда Копполи) за фільм “Десь”. У стрічці йдеться про те, як пересичений життям голлівудський актор (якого грає Стівен Дорф) через обставини опиняється в товаристві своєї доньки-підлітка і, зближуючись з нею, знову починає цікавитися життям. Нагадаємо, що слава Софії Копполи розпочалася саме із Венеції, із тріумфу картини “Труднощі перекладу”.

“Срібний лев”, якого вручають за кращу режисуру, дістався Алексу де ла Іглесії за його “Сумну баладу для труби”. Це гротескна історія про боротьбу рудого та білого клоунів на тлі Іспанії часів диктатора Франко. Цього режисера продюсував сам Педро Альмодовар, проте зараз він упевнено довів свою творчу самостійність.

Кубок Вольпі за найкращу чоловічу роль отримав Вінсент Галло, який зіграв утікача-терориста в “Необхідному вбивстві” польського режисера Єжи Сколімовського. Сам Сколімовський був удостоєний спецпризу журі.

Кубок Вольпі за найкращу жіночу роль вручили Аріані Лабед, зірці грецького фільму “Аттенберг” Афіни Рахель Цангарі.

Приз Марчелло Мастроянні за найкращий акторський дебют присуджено Мілі Куніс, яка зіграла суперницю Наталі Портман у трилері “Чорний лебідь” Даррена Аронофскі, який відкривав фестиваль.

Призом міжнародної федерації кінокритиків (FIPRESCI), а також премією “Озелла” за кращу операторську роботу відзначили російський фільм Олексія Федорченка “Вівсяники”.

Окремим, спеціальним “Золотим левом” за сукупністю заслуг нагороджений американець Монте Геллман, який представляв у Венеції фільм “Дорога в нікуди”. Відомо, що великим шанувальником Хеллмана є голова журі Квентін Тарантіно.

Венеціанський міжнародний кінофестиваль тривав на острові Лідо з 1 по 11 вересня.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7768 / 1.53MB / SQL:{query_count}