Фестивалимо вдома

Якщо вам не вдасться втекти влітку на море чи в гори, не впадайте у відчай. Львів може бути не гіршою альтернативою закордонним мандрівкам. Головне – знати: що, де і коли

Якщо вам не вдасться втекти влітку на море чи в гори, не впадайте у відчай. Львів може бути не гіршою альтернативою закордонним мандрівкам. Головне – знати: що, де і коли

Для тих, хто надто заклопотаний, аби на вихідні виїздити зі Львова, чудовим місцем відпочинку стане площа Ринок. Щовихідних у рамках проекту “Літо на Ринку” відбуватимуться цікаві та щоразу інші дійства. До прикладу, цей  вікенд потішить фестивалем сучасної драматургії, концертом інтуїтивної музики, фестивалем культур “Lviv International”, концертами гуртів “Prime time”, “Immago” та “Холодне сонце”, а також джазом, майстер-класами та танцями.

Якщо ж є можливість планувати свій вільний час на кілька тижнів наперед, то дати найцікавіших майбутніх подій уже відомі. Зокрема, найближчим часом до Львова у Шевченківський гай уже втретє завітає “Країна мрій”, яку міська рада проводить спільно з Олегом Скрипкою. 17 – 18 липня музичні гурти можна буде послухати на двох сценах – денній та вечірній. Денна сцена буде тішити львів’ян та гостей міста виступами фольклорних гуртів. Хедлайнером на вечірній сцені у перший день “Країни мрій” буде відомий французький гурт “Red Сardell”, а другого дня заряджатимуть енергією вічно молоді “ВВ”. Крім того, два дні працюватиме дитяча галявина, а ремісники уже традиційно виготовлятимуть дива ручної роботи просто неба, які можна буде придбати як сувеніри.

Нова атракція чекатиме на місто Лева 31липня – 1 серпня. Свято сиру і вина, яке відбудеться у палаці Потоцьких вперше, також поділять на дві частини – перед і за палацом. Перед палацом фестиваль проходитиме у форматі “вино, кіно, джаз”. Елітні сорти вина і сиру, джазова та класична музика, покази фільмів – чудове наповнення для літніх вечорів. Натомість за палацом відбуватимуться народні забави, а також буде можливість скуштувати вина приватних виноробів Закарпаття, Криму та Одещини.

Повеселитися можна буде й на “Етновирі” – міжнародному фестивалі фольклору, який відбудеться 20 – 24 серпня. Уже зараз згоду на участь у цьому святі дали виконавці з Португалії, Іспанії, Польщі, тривають переговори з гуртами Литви, Кенії, Чехії та інших країн.

Традиційним можна вважати Свято кави, яке планують провести у кінці вересня. Кавові король і королева здійснять тур кав’ярнями міста, а в інтернеті львів’яни зможуть проголосувати за найкращу кав’ярню. Крім того, очікуються багато концертів джазової, класичної музики та покази фільмів.

Якщо ж є нагода виїхати за межі Львова, то саме зараз стартує “Фортмісія-2010. Інше звучання”. Три дні музики, літератури, відеоперфоменсів, театру, майстер-класів народних умільців – цей список можна продовжувати. А найкраще  – не баритися і поспішати до 4 липня в село Поповичі Мостиського району, де і відбувається фестиваль.

Любителям рок-музики варто чекати Підкаменя і “Славське rock-2010”. Підкамінь вітатиме гостей 23 – 25 липня своїми незмінними атрибутами – велетнем-каменем та відомим на всю Україну підкамінським болотом. Уже зараз на адресу організаторів фестивалю надійшло понад 40 заявок різних музичних фольк-рок-гуртів з усіх куточків України, Білорусі, Польщі та Росії, які виступатимуть на великій сцені. На малій сцені традиційно виступатимуть народні колективи.  “Славське rock-2010” також не розчарує. З вітчизняних будуть гурти “Мертвий півень”, “Гуцул Каліпсо”, “ТаРУТА”, “Рутенія”, “Махіма”, “Revenko – Band”, “Димна Суміш”, “Animals’ Session”. Також у рамках творчої програми фестивалю “Славське Рок” відбудеться 10-денний Міжнародний керамічний симпозіум під назвою “Біле Дерево”.

Таке різноманіття відпочинкових пропозицій має задовольнити кожного. Головне не втрачати часу і не сидіти вдома, адже Львів-фестивальний уже стартував.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7850 / 1.56MB / SQL:{query_count}