Іспанія тут і зараз

“Ви маєте в Україні стільки церков, як ми в Іспанії барів. Ось ця кількість культових споруд вразила мене найбільше”

“Ви маєте в Україні стільки церков, як ми в Іспанії барів. Ось ця кількість культових споруд вразила мене найбільше”, – поділився з присутніми своїм найяскравішим враженням від нашої держави і зокрема від нашого міста іспанський фотохудожник Хоркера, який приїхав до Львова, аби змонтувати фотовиставку “Aquн y Ahora”, запропоновану для огляду у рамках львівського Тижня іспанської культури Посольством Іспанії в Україні.

Властиво, ця відкрита у Музеї ідей фотовиставка із робіт 13 іспанських фотомитців, серед яких – фотороботи Хоркери, є своєрідним представленням відомого на батьківщині Сервантеса об’єднання No Photo, членами якого є усі репрезентовані молоді творці. До речі, серед експонованих проектів є і присвячений іспанським барам, точніше, пересічним відвідувачам одного з них – “Ел Палентіно”. Автор – Хонас Бель – відштовхнувшись від того, що в Іспанії на 134 людини припадає один бар (а це майже половина загальної кількості барів Європи), вирішив задокументувати обличчя пересічних іспанців – тих, які приходять до барів кожен по щось власне.

Варте уваги, що виставка (яку перед нами оглядали у Вільнюсі) дещо здивує, руйнуючи стереотипне уявлення про Іспанію лише як про країну кориди, барв, карнавалу. Адже фотооб’єктив членів No Photo зосереджений не стільки на тому, що ці стереотипи укріплювало б, скільки на повсякденних речах, які подекуди мають яскраво депресивний характер. Хоча це, можливо, не стільки ознака сучасної Іспанії, як ознака сучасного часу. 13 фотомитців і 13 дуже точних поглядів на життя, середовище, нюанси іспанської культури та світогляду сьогодення. Можливість пізнати, відчути і співпережити, не полишаючи меж власного міста.

До речі, Тиждень іспанської культури (який поза виставкою складають також іспанський кінематограф, музичні вечори та кухня) відбувається у рамках проекту МеzzоДром, що його Музей ідей під орудою свого керівника і невтомного ідейного натхненника Олеся Дзиндри організовує уже втретє. Попередньо львів’яни мали можливість почерпнути для себе щось не лише цікаве, а й справді пізнавальне на  Тижнях угорської та австрійської культур. “Йдеться про те, – акцентував Олесь Дзиндра, – аби представити сучасникам культури народів, що формували Львів упродовж століть. Наше місто завжди було полікультурним. А тому серед інших у Львові, як удома, можуть почуватися й іспанці”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7687 / 1.55MB / SQL:{query_count}