20 замків на подвір’ї

Україна – справжня колиска пам’яток старовини. Проте аби побачити історичні принади, потрібно подолати не одну сотню кілометрів

Україна – справжня колиска пам’яток старовини. Проте аби побачити історичні принади, потрібно подолати не одну сотню кілометрів. І при цьому найбільший ентузіаст не зможе побачити чимало старожитностей, які нині вже втрачені.

Львівська галерея мистецтв спільно із палацом Потоцьких мають намір уже найближчим часом виправити цю проблему. Щоправда, це буде не традиційна виставка картин чи паперових макетів. У подвір’ї палацу Потоцьких постануть пам’ятки в мініатюрі. Понад 20 зменшених копій замків та оборонних споруд з усієї України створять нову експозицію музею, що має стати неабиякою принадою для туристів.

– Ідея такої експозиції не наша, – розповів “Пошті” Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв. – У Роттердамі я мав можливість подорожувати Голландією в мініатюрі, територія якої майже дорівнює футбольному стадіону. Окрім замків та церков, там навіть тече річка. Атмосфера максимально реалістична, тож у певний момент просто забуваєш, що це лише макети. Такі атракції дуже популярні серед туристів. Ми плануємо створити зменшену копію Острозького замку, Олеського замку ХІІ ст., Львівського замку часів Галицько-Волинського князівства, який зруйновано ще у

XVII ст. Крім замків, зосередимо увагу на оборонних спорудах, таких як оборонна церква в Сутківцях та львівський монастир Бернардинів. Ми також створимо мініатюру Київського замку, який з XVI ст. не існує, і відому Кодацьку фортецю.

Ігор Качур, реконструктор старовини, працює над виготовленням макетів ще із серпня минулого року. У середньому один об’єкт виготовляють чотири-п’ять місяців, хоча часто робота над різними спорудами переплітається. Кожен макет, який у 50 разів менший за оригінал, матиме приблизно вісім метрів завдовжки. Змінити, зняти чи перенести копію буде складно, адже зроблені вони з цементу і важать в середньому 100 – 200 кг. У Європі такі макети “живуть” приблизно 10 – 15 років.

– Важко сказати, скільки прослужать такі копії пам’яток, адже в них є багато тонких деталей – всього 2 – 3 см. Сподіваємося, що європейську норму ми точно витримаємо. Якби було сонячно, то уже за два-три тижні можна було б перейти до встановлення самих об’єктів. Ми планували відкрити експозицію до Дня незалежності, але травень втратили через погодні умови, – розповідає Ігор Качур.

Нині уже вісім макетів майже готові і зберігаються в розібраному стані в Музеї книги. Перш ніж встановити споруди просто неба, потрібно підготувати рельєф, зробити насипи, фундамент та подбати про огорожу. Затримати реалізацію проекту може і нестача грошей. Адже профінансувати таку ідею ні палац Потоцьких, ні Галерея мистецтв самотужки не можуть, тож розраховують на підтримку меценатів.

Львівська експозиція буде не першим парком мініатюр в Україні. У 2006 році “маленький Київ” створили у столичному гідропарку на березі Дніпра. “Київ у мініатюрі” відображає сучасне місто з найбільш відомими пам’ятками архітектури, масштаб яких 1:33. Площа мініатюрного міста 1,8 га. На виготовлення 48 макетів пішло майже чотири роки. У міні-містечку є свій міні-Хрещатик з майданом Незалежності, а міні-Дніпро перетинає чотири головні мости: Московський, Пішохідний, Метро та Південний. У парках та скверах маленького Києва розташувалися пам’ятники найбільш відомих діячів культури, політики та мистецтва України, а в аеропорту “Бориспіль” “приземлились” п’ять літаків з різних куточків світу.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8274 / 1.56MB / SQL:{query_count}