У “Рефлексіях” – радість Сонця

Виставка малярства Роксолани Котули та Романа Яціва у галереї "LvivArt" покликана до життя, на перший погляд, цілком звичайними речами - потребою бути активними та чути себе у добрій професійній формі.

Виставка малярства Роксолани Котули та Романа Яціва у галереї "LvivArt" покликана до життя, на перший погляд, цілком звичайними речами - потребою бути активними та чути себе у добрій професійній формі.

Для вчительки малювання СШ № 62 Роксолани Котули та її брата, кандидата мистецтвознавства, проректора з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, заслуженого працівника культури Романа Яціва це дійсно природно - внутрішній творчий неспокій та відчуття, що кожен день для їхніх особистостей митців прожито недаремно. І байдуже, що для Котули - це перша у її житті персональна виставка. Як і те, що Роман Яців своє малярство теж почав презентувати недавно. Це не заважає обом авторам уже мати як реальних шанувальників (їхні твори є у приватних збірках України та зарубіжжя), так і такий необхідний для кожного художника професійний рівень.

"Найбільш тонкі, заховані від ока, процеси, - йдеться в анотації до виставки, - у їхніх творах здатні розкритися без радикалізму, спонтанно, через стадіальність чуттєвого, екзистенційного або смислового відкриття Теми. У таких випадках досягнутий результат не стає "конструкцією порожнечі", але може стати тихим речником естетичного переживання, духового болю або метафізичної мовчанки. У двох площинах творчого реагування на світ сестра і брат - вихованці Львівської академічної мистецької школи - ведуть у собі діалог про реальності і уявності всесвітньої Гармонії".

Властиво, ця гармонія, а радше голосний акцент "Життя прекрасне!" - те, що творчість Роксолани Котули й Романа Яціва реально єднає. Динамічно експериментуючи навіть не стільки з лінією чи фактурами, скільки з кольоровими плямами, обоє художників презентують малярство настільки життєствердне, оптимістичне, наділене щирим, глибинно людським характером, що важко не погодитися із промовцями на урочистості: саме так, як у цих картинах, і виглядає, вочевидь, радість Сонця .

Хоча самі художники на ці чи інші окреслення не зважають. Говорять, малювання для них - та площина, де кожному зокрема реально добре. Як поділився із "Поштою" думками Роман Яців (без професійного аналізу якого не обходиться більшість відкриттів творчих виставок у Львові), ні він, ні його сестра ніколи не мали за самоціль представлення власного малярства. Важило інше, зуміти передати за допомогою барви сповна те, що думають чи відчувають. І сьогодні, коли спільне представлення нарешті здійснилося, можуть відкрити секрет: мобілізовуючи один одного на цю подію, кожен зокрема втрачав почуття страху. Тобто те, яке вихід на публіку для окремих творців робить нездоланним бар'єром.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7482 / 1.55MB / SQL:{query_count}