Вічна “Молодість”

Сьогодні у Києві розпочинається міжнародний кінофестиваль

Сьогодні у Києві розпочинається міжнародний кінофестиваль

Французькою стрічкою "Коко Шанель та Ігор Стравінський" відкривається 39й Міжнародний кінофестиваль "Молодість". Цікаво, що саме ця картина закривала інший кінофорум - Каннський кінофестиваль. Таке поєднання виглядає доволі знаковим, адже цього року французька складова "Молодості" виглядає дуже сильною. Але про все - за чергою.

Стрічка французького режисера Яна Кунена ("99 франків", "Блубері") створена за книгою британця Кріса Грінхольфа "Вілла Бель­Респіро. Історія кохання", він же виступив і автором сценарію. У фільмі знімалися Анна Муглаліс (Коко Шанель), Мадс Міккельсен (Ігор Стравінський), Єлєна Морозова (Катерина Стравінська, актриса добре відома львівським глядачам завдяки виставам Театру Романа Віктюка, зокрема за роллю Маргарити у виставі "Майстер і Маргарита"), Григорій Мануков (Сергій Дягілєв).

Історія стосунків двох видатних постатей ХХ століття у цій інтерпретації виглядає вигаданою мелодрамою. Утім, як би не було, автори і не прагнуть історичної правди. Для них історія стосунків Шанель та Стравінського і створення на тлі великого кохання великих творів, знакових для кожного із них, хоч і надто мелодраматична, проте знята надзвичайно якісно. Зокрема, одна із безсумнівних удач картини - робота оператора. Для того, щоб візуальна складова картини стала ще більш принадливою, дім Chanel надав кілька оригінальних предметів одягу й аксесуарів для Анни Муглаліс, а Карл Лагерфельд спеціально створив сукні для завершальної сцени.

Проте іншою відомою клієнткою Карла Лагерфельда, його близьким другом протягом багатьох років залишається інша ікона французького стилю - Катрін Деньов, що свого часу була обличчям рекламної компанії Chanel №5 (саме про створення цих парфумів йдеться у стрічці "Коко Шанель та Ігор Стравінський"). Можливо, саме Chanel обере акторка для церемонії урочистого відкриття кінофестивалю "Молодість". Організатори обіцяють, що Катрін Деньов приїде до Києва. Президент України Віктор Ющенко має вручити культовій актрисі нагороду "За внесок у кінематограф". Отже, перший "Золотий скіфський олень" вирушить у Францію, де стане сусідом "Срібного ведмедя" Берлінале, почесної "Золотої пальмової гілки" Канн, двох "Сезарів" призу Донателло та кубка Вольпі з Венеції (докладніше про актрису - у вівторковому числі "Пошти").

Долю інших нагород "Молодості" ще доведеться визначати. Конкурс традиційно відбудеться у трьох категоріях. Україна презентована у всіх.

Так, у номінації "Найкращий студентський фільм" змагатиметься 10хвилинна картина Сергiя Сiляви "Стрiлочник". Дуже далеко від цивілізації, у злиденній хатинці живе самотній стрілочник. Усе його життя минає в роботі - реагуванні на телефонні дзвінки та переведенні стрілок для потягів, що мчать повз. Він мріє позбутися цієї рутини. Чарівник дає стрілочнику шанс - відправляє магічний потяг, який прибуває не за розкладом, щоб забрати його зі собою. Він мусить вибрати між теперішнім нудним життям та незвіданим майбутнім. Стрілочник злякався й вирішив залишитися, відцуравшись своєї мрії.

Дебютну короткометражку у відповідній категорії покаже Леся Мацко. Її фільм "Хто такий Тімур? 5 історій" - п'ять розповідей різних людей про художника­новатора Тімура Новікова, який є частиною історії світового авангарду. Про нього говоритимуть Сергій Бугаєв "Африка", художник та актор (відомий, зокрема, за фільмом "Асса"), Влад Монро, художник, Владислав Кушев, генетик, Валентина Бєляєва, куратор відділу сучасних мистецтв "Ермітажу", Володимир Куліков, біолог та актор.

Серед повнометражних фільмів у конкурсі братиме участь стрічка Владіміра Лерта "Відторгнення", де зіграли Сергій Бабкін, Богдан Ступка, Агнія Дітковскіте, Алєксандр Баширов. Одного ранку Андрій Лупцов не впізнає свого життя. Колись жваве місто стало безлюдним. Небо - отруйно­зеленим. Речі, залишені в поспіху, покинуті транспортні засоби, колони військової техніки і перелякані перехожі були у світі, який постав перед ним. Все змінилося. Куди піти, якщо колись знайомий світ стає все більш заплутаним щосекунди? У пошуках відповідей Андрій вирушає у подорож зі своїм сусідом Іваном...

Ось такими картинами Україна презентує себе на цьогорічній "Молодості". Нагадаємо, що фільми усіх трьох категорій змагатимуться також і за головну нагороду - "Золотого скіфського оленя" та 10 000 доларів США за найкращий фільм усієї конкурсної програми.

Отже, фестиваль розпочнеться нині увечері. Завтра стартує конкурс. Про всі цікавинки фестивалю - у спеціальних репортажах з Києва щочисла "Пошти".

Київ

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8546 / 1.58MB / SQL:{query_count}