Від Дебюссі до Фроляк

Львівська національна філармонія ім. М. Скорика представила програму подій на листопад

Листопад вважається найбільш похмурим та виснажливим місяцем. Та Львівська національна філармонія добре знає, наскільки важливо дарувати яскраві емоції та незабутні враження, тож в листопаді солісти та колективи філармонії запрошують почути їх нові програми. 
15 листопада о 19:00 на розсуд публіки представлять програму «Лункі моря кольорів». Вона поєднує два епохальні симфонічні твори початку ХХ століття, адаптовані для одного фортепіано в чотири руки – La Mer Клода Дебюссі і «Море» Мікалоюса Чюрльоніса. Їх, а також музику нашого сучасника, українського композитора Валентина Сильвестрова, виконають одні з кращих інтерпретаторів ансамблевої музики – дует Сонати та Рокаса Зубовасів.

16 листопада у той же час тут відбудеться концерт «Перетинаючи темряву», який представить відносно молоду оригінальну українську саксофонну музику у виконанні знаних солістів Романа Фотуйми та Дарії Шутко.
У неділю, 19 листопада об 11:30 юні гості заходу «Автостопом по музичній галактиці. Планета fortepiano» зможуть доєднатись до подорожі Дзень-Бума на дивовижну планету Форте-Піано. Усі знають, що таке «фортепіано». Однак, мало хто знає, що назва цього музичного інструменту утворилася від двох музичних термінів – «forte» й «piano». Таємниці цих слів Дзень-Бум розкриватиме разом з юними слухачами. 
22 листопада о 19:00 стартує подія «Танго з нотками джазу». Цього вечора на сцені філармонії звучатиме аргентинська, іспанська, французька, американська та, українська музика, яку об’єднали палкі ритми танго та несподівані джазові гармонії. Наступного дня о тій же годині гостей чекають на вечір «Кос-Анатольський. Гомін гір». Постать цього непересічного митця стала легендарною для Львова та його мешканців. Анатолій Кос-Анатольський, музикант та юрист родом із Коломиї, став однією із визначних фігур культурного життя міста Лева впродовж близько 50 років своєї діяльності тут. У концерті його пам’яті напередодні дня народження артисти Львівської філармонії запрошують почути твори, натхненні красою Карпатських гір та сповнені їхнього мелодичного звучання. Ще один концерт-присвята Кос-Анатольському відбудеться 24 листопада і матиме назву «Співець карпатського краю».
25 листопада о 18:00 відкриють подію «Польща і Полонія солідарні з Україною». Цього року вона присвячена памʼяті полеглих за українську незалежність захисників, жертв російської агресії та геноциду українського народу – Голодомору. 
Відкриє концерт Хорал для струнних Ганни Гаврилець, композиторки, що передчасно відійшла у Вічність в перші дні повномасштабного вторгнення. Сам жанр твору – хорал – відсилає до традиції молитовного співу. Цього разу він прозвучить як молитва в памʼять усіх жертв ворожої агресії.
Продовжать програму три твори, звʼязок між якими полягає в композиторській майстерності – звучатиме музика Юрія Ланюка та двох його учнів, також відомих сучасних композиторів: Золтана Алмаші та Любави Сидоренко. Також в програмі прозвучить музика одного з найяскравіших представників польського музичного авангарду – Вітольда Лютославського Grave. Завершуватиме вечір Диптих для струнних Богдани Фроляк. 
29 листопада філармонія запрошує відвідати концерт симфонічної музики «Брух. Дворжак». Під орудою диригентки Тетяни Лисенко-Дідули прозвучать шедеври романтичної класики, симфонія №9 Антоніна Дворжака та Перший скрипковий концерт Макса Бруха. Однією з причин неабиякої популярності останнього твору є надзвичайна партія скрипки, яка прозвучить у виконанні Назара Шутка.
А закриватиме листопадову програму в останній день місяця концерт «Враження». На межі осені та зими, в час найдовших вечорів Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі з диригентом Юрієм Скрипником та солісткою Оленою Мацелюх виконають Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пуленка, Адажіо соль-мінор Томазо Альбіноні і Концерт для органу з оркестром Йозефа Райнбергера.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8683 / 1.56MB / SQL:{query_count}