Дитяче мистецтво як інформаційна зброя

До Дня захисту дітей в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрили міжнародну виставку

В Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького до 27 червня триватиме міжнародна виставка «Мистецтво та діти», відкрита 1 червня і приурочена до 20-річчя заснування Першої дитячої галереї на площі Соборна, 17 у Львові. Експозиція колекції фонду засновниці галереї Ольги Михайлюк налічує майже 500 дитячих шедеврів із різних мистецьких шкіл України та закордоння, а також три монументальні полотна, які створили фіналісти міжнародних конкурсів дитячого мистецтва «Золотий мольберт». Родзинкою експозиції є мультимедійний проєкт із колекції фондів Львівської дитячої галереї.

У 2006 році понад 10 000 дитячих творів у залах Львівської дитячої галереї були знищені, відтоді щорічний прихисток галереї дає Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Щороку вона з пересувними виставками дитячого мистецтва мандрувала галереями та музеями України і світу. У 2017 році БФ «Львівська дитяча галерея» (ЛДГ) відкрили просто неба на площі Святого Юра у Львові під патронатом владики Ігоря Возьняка. У 2020-ому була заснована дитяча галерея «Золотий мольберт на сході України» в Краєзнавчому музеї у Станиці Луганській. 
Від 24 лютого 2022 року ЛДГ проводить марафон «Естафета миру» міжнародного форуму «Золотий мольберт» у вигляді пересувних виставок дитячих робіт у закордонних галереях та музеях. За його підсумками 1 червня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького нагородили активних учасників пересувних виставок, які відбувалися в різних країнах світу. БФ «Львівська дитяча галерея» започаткував міжнародний фестиваль «Юні таланти під покровом короля Данила» та міжнародний форум дитячого мистецтва «Золотий мольберт». У межах форуму щороку влаштовують міжнародний конкурс дитячого мистецтва «Золотий мольберт», який із гордістю називають дитячим «Оскаром», бо за його результатами переможці отримують гран-прі – «Золотий мольберт» зі шляхетного металу з діамантом. На базі цього форуму впродовж року організовують науково- практичні семінари, конференції, онлайн- та офлайн-майстерки, персональні й пересувні виставки учасників його заходів. Торік у межах міжнародного форуму «Золотий мольберт» започаткували міжнародний марафон «Естафета миру», який представляє мистецтво дітей війни в Україні, презентоване на пересувних виставках, щоб якнайбільше країн світу підтримало Україну в боротьбі з російським тероризмом. Дитяче мистецтво, яке спонукала війна в Україні, стало інформаційною зброєю у боротьбі з ворогом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0260 / 1.54MB / SQL:{query_count}