7 травня Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії прибув до столиці Швеції на фестиваль “Українська весна”.

Проєкт під назвою «Українські музи не мовчать…» присвячений двом українським композиторкам Ганні Гаврилець та Богдані Фроляк. З оркестром виступили прекрасні солісти – піаніст Йожеф Єрмінь та альтист Устим Жук. І спільно зі струнною групою Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії в столиці Швеції, в столиці, яка готується відзначати День Європи — відбувся перший концерт нашого візиту.
Генеральний директор філармонії, дириґент Володимир Сивохіп розповів: “Дуже важливо для нас, що ми тут не тільки як почесні гості, представники України, але і те, що сьогодні й післязавтра ми граємо українську музику. Ось так відбувається наша культурна місія, так працює наш культурний фронт, коли ми показуємо сучасних українських композиторів. Ми показуємо і творчість класиків, зокрема і Мирослава Скорика, граємо Третю симфонію Бориса Лятошинського, зрештою, так само як і граємо музику українського класика Миколи Лисенка”.
“Ця подія є зворушливою, тому що він присвячений музиці моєї сестри Ганни Гаврилець, яка на жаль рік тому залишила нас і моїй музиці – тобто він присвячений двом рідним сестрам”, — сказала композиторка Богдана Фроляк. “Мені дуже приємно, що концерт відбудеться саме тут в Стокгольмі на такому прекрасному фестивалі, який презентує українську культуру у світі і мені страшенно приємно, що він відбудеться у виконанні наших музикантів”.
Уже 9 травня у Королівському концертному залі симфонічний оркестр разом з дириґентом Ярославом Шеметом зіграє велику симфонічну програму на закриття фестивалю “Українська весна”. Ця програма присвячена Дню Європи, який Європа і відзначає 9-го травня, а Швеція як країна-очільник у Раді Європи є тією країною, яка веде і задає тон цьому святкуванню.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8343 / 1.53MB / SQL:{query_count}