Victory: люди і святі, які живуть поміж нас

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставку живопису Катерини Косьяненко

До 23 липня в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького можна оглянути новий виставковий проєкт «Victory. Живопис Катерини Косьяненко», над яким команда сумлінно працювала впродовж останніх декількох місяців. 
Катерина Косьяненко – українська художниця і сценографиня, працює в галузі станкового живопису. Мисткиня провела два тижні під обстрілами на київській Троєщині, згодом переїхала до Чернівців. Роботу над проєктом Victory розпочала в березні 2022 року. Творчий процес став для неї своєрідним порятунком в жорстокі часи війни. Серія, створена в цей час, стала гаслом усього представленого у Львові проєкту. Її Катерина Косьяненко присвятила подіям теперішньої російсько-української війни, яку подала крізь призму власних емоцій, переживань і молитов.
На виставці презентовані понад 50 найбільш знакових робіт. Мисткиня бачить у буденному прекрасне і передає його в незвичній формі, яка захоплює душу. В творах Катерини Косьяненко пересічні люди піднесені до образів святих, а святі стають звичайними людьми, які живуть поміж нас. Художниця використовує засоби зображення ликів святих із давніх ікон, фресок, мініатюр та народних картин, переосмислюючи таким чином мистецьку спадщину.
У цьому проєкті немає батальних сцен, понівечених танків, портретів героїв, бруду, болю, мертвих зруйнованих міст і розіп’ятих тіл. Зате є алюзії, символи, метафори й апелювання до образного ряду та образів традиційного українського іконопису. Фігуратив – улюблений жанр художниці. Авторка з особливою скрупульозністю прописує на полотні найменші деталі, що спонукають глядача до уважного вдивляння. Її роботи потребують повільного споглядання, щоби відкривати заховані глибинні сенси. 
Кураторкою виставки Victory є Роксолана Косів. Проєкт реалізований за підтримки АrtAngel та Львівської міської ради. Відвідати виставку можна до 23 липня 2023 року в експозиційних залах головної будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20) із вівторка по неділю з 10.00 до 18.00. Вартість квитків: для дорослих – 100 грн, для студентів і пенсіонерів – 50 грн, для учнів – 40 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8030 / 1.54MB / SQL:{query_count}