Пригодницькі і терапевтичні: книжкові новинки для дітей

Що почитати дітям і з дітьми? «Львівська Пошта» пропонує добірку різноманітних прем’єр від видавництва Vivat для маленьких читайликів

Навіщо читати дітям книжки? Не просто для того, щоб відволікти чи зайняти їхній час чимось корисним. Від того, які книжки читають діти, залежить те, якими вони виростуть. Адже саме за допомогою читання малюки формують картину світу, розвивають здатність співчувати та мислити, уявляти і фантазувати. А ще книги можуть стати чудовою сімейною розвагою!
Саме тому сьогодні розповідаємо про новинки від українських письменників, які вийшли останнім часом у видавництві Vivat. Це історії, які можуть стати не лише способом гарно провести час, але допоможуть подолати травматичний досвід та можуть дати відповіді на непрості питання, які постають перед маленькими і дорослими читачами. 

«Мої вимушені канікули» Катерини Єгорушкіної

Після початку повномасштабного вторгнення в дитячій літературі актуалізувалася тема війни. Це книжки, які не просто допомагають дітям зрозуміти, що відбувається, але і пережити травматичний досвід, пов'язаний з бойовими діями чи вимушеним переселенням. «Мої вимушені канікули» Катерини Єгорушкіної – саме така терапевтична історія. 
Ця оповідь про дівчинку Віру, яка разом із батьками та маленьким братиком живе у підвалі багатоповерхівки після того, як починається повномасштабне вторгнення. Родина топить сніг, коли в них закінчуються запаси питної води, зігрівається співом, потерпаючи від холоду. А потім відправляється на вимушені канікули…
Книжка про дівчинку, яка через війну мусила залишити свій дім, відгукується тисячам читачів не лише в Україні, але і в Європі. Книжку вже переклали на кілька мов — литовську, грузинську, загалом права продані в 5 країн. Вона написана у тісній співпраці з психологами, тож поради, які тут опубліковані, дієві і точно не нашкодять дитині. Читаючи цю розповідь, діти усвідомлюють, що вони не самотні, що боятися, плакати або сумувати нормально.

«Жерар-партизан» Івана Андрусяка

Інші книжки на військову тематику можуть показувати, що таке боротьба, як навіть невеликі за розміром герої можуть прислужитися загальній справі перемоги. Це історія про окупацію Витівки орками. Сміливий звірячо-партизанський загін на чолі з морським свином Жераром не опускає лап і звільняє хутір від московських зайд. 
Автор Іван Андрусяк наголошує не на війні, а на сміливості й винахідливості тамтешніх жителів, які, зрештою, здобувають перемогу. Ця книжка про війну, але вона повертає дітям втрачене відчуття безпеки, дарує усмішку та віру в перемогу добра над злом. Маленькі читачі читають про любов до Батьківщини за будь-яких обставин і те, що не варто складати руки в непередбачуваних ситуаціях.

«Тю, – сказав їжачок» Сашка Дерманського

Непосидючі і герої нової історії від Сашка Дерманського. Вони не просто шукають халепи, а майстерно в них встрягають і не менш майстерно виплутуються. Ця книжка – неймовірне джерело хорошого настрою для дорослих і дітей. А ще вона вчить, що не всі речі потребують миттєвої відповіді, іноді ситуацію треба відпустити та відповісти на неї улюбленим словом головного героя: «Тю!».
Їжачок Тю Колючий філософ і мрійник, він мріє про мандри і нові світи, сидячи на кладочці біля потоку. Одного дня його роздуми перериває Михась, якому терміново потрібно знайти бодай краплинку меду. Відтак у житті їжачка з’являється впевнений у собі ведмедик-дружбандит, кмітлива білочка-дружбандитка Лампочка і пригоди, від яких перехоплює дух. Це історія про те, що не потрібно боятися ставити питання і самотужки шукати на них відповіді, досліджувати світ, шукати пригод. 

«Найважливіша книга про зуби» Галини Ткачук

Пізнавальна і корисна, а ще неймовірна весела книжка вийшла у письменниці Галини Ткачук. Головний герой цієї книги, Соломон, збирає власну колекцію зубів, а його подруга Соломія – пише зубознавче дослідження. У книжці авторка розкриває найважливіші зубаті секрети: як зуби здатні розповісти про вік, стан здоров'я та навіть звички; чому відбиток щелепи не менш унікальний, ніж відбитки пальців; чим людські зуби відрізняються від собачих чи котячих… 
Юні читачі не тільки дістануть безліч цікавої інформації, а й дізнаються про те, як правильно доглядати за зубами й чому варто вчасно відвідувати стоматолога. Це той випадок, коли корисна і правильна звичка у дітей формується без сліз і страждань. 

«Таємна рада вітрів» Саші Войцехівської

Ця історія письменниці Саші Войцехівської про бриз на ймення Війчик – одна з найкращих дитячих книжок 2022 року за версією порталу «Барабука». 
Однієї дня він гасав пляжем і зіткнувся з вітром-дикуном. Так безіменний забіяка потрапив на щорічну Таємну раду вітрів, став частиною родини й дістав ім’я Задувай. Його життя кардинально змінюється, вітерець не лише знаходить друзів, але і мусить замислюватися над серйозним питанням: хто він? У пошуках самого себе він наразить на небезпеку весь світ, дізнається, як важливо приймати інакшість, опановувати емоції та вірити в дружбу. 
Ця книжка не лише розважає, вона вчить прислухатися до власних почуттів, покладатися на друзів і не зраджувати їх, розкаже про призначення в житті, повагу до почуттів інших, відчуття дому. Крім того, діти дізнаються про вітри, що дмуть на різних континентах. 

«Знак потраплянців» Ірен Роздобудько

Пригодами сповнена прониклива й водночас пізнавальна книжка Ірен Роздобудько «Знак потраплянців». Це історія для всіх, хто любить мандрівки в часі та неймовірні пригоди. 
Школярки Клава та Рено раптом виявляють дивні плями на зап’ястках. Натрапивши на третій елемент малюнка, у який складаються всі символи на руках, дівчата оговтуються на кілька століть раніше. І розуміють, що вони потраплянці – мандрівники в часі!
Подружки постають перед непростими випробуваннями – їм доведеться не виказати себе серед запорожців, опанувати січові традиції та знайти зрадника, щоб виправити страшну несправедливість і врятувати честь хорошого роду. А найголовніше – вони повинні будуть знайти спосіб повернутися назад, до сім’ї та звичного життя. Хоча тепер воно вже ніколи не буде таким, як раніше.

«Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила»
Лесі Воронини

Леся Воронина – авторка понад 20 книжок для дітей. Її книжка «Гра в індіанців або Ніколи не смійся з крокодила» це історія про друзів, які майстерно втрапляють у халепи. Герої книжки будуть зрозумілі сучасним дітлахам – це геймерка Ніка і мрійливий ботан Рем, які опиняються на безлюдному острові і замість захопливої «гри в індіанців» потрапляють у пастку та мають визволяти «вождя племені» – Ремового батька та підстаркуватого кокер-спанієля Бублика від зловмисників. 
Історія, яка не дасть засумувати і безперечно підштовхне читачів на пошук пригод.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7989 / 1.6MB / SQL:{query_count}