ВСЛ стало кращим дитячим видавництвом Європи!

Старий Лев отримав приз 60-ї міжнародної виставки Bologna Book Fair

У понеділок, 6 березня Видавництво Старого Лева здобуло перемогу в BOP-2023 – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year в категорії «Європа». Про це оголосили наприкінці першого дня 60-ї міжнародної виставки Bologna Book Fair, яка триватиме до 10 березня в Італії. Цю нагороду вручають найкращим видавцям з усього світу в номінаціях з шести географічних регіонів (Африки, Центральної та Південної Америки, Північної Америки, Азії, Океанії та Європи). 
«Це як «Оскар», але у світі книжок для дітей, як «Нобель», але для видавців. Це неймовірне досягнення, здобуток, до якого ми йшли останні десять років, систематично представляючи себе, Україну, українських авторів та ілюстраторів у світі та на міжнародному ринку прав. Ми щасливі, що цього року нам вдалося не лише представити Україну на події світового рівня, зустрітися з колегами-видавцями з інших країн, але й здобути таку важливу перемогу для нас та нашої країни, – коментують у видавництві. – Дякуємо усім видавництвам, асоціаціям видавців та установам, які займаються популяризацією читання по всьому світу, які проголосували за нас та надихали усю команду «Видавництва Старого Лева» своєю підтримкою та вірою в нас. Це велика честь та відповідальність для нас, і ми невимовно раді, що змогли виправдати сподівання кожного, хто був поруч з нами».
Окрім Видавництва Старого Лева переможцями Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year стали Trinta zero Nove із Мозамбіку у номінації «Африка», Wonder House Books із Індії у номінації «Азія», Editorial Amanuta із Чилі у номінації «Центральна та Південна Америка», La courte еchelle із Канади у номінації «Північна Америка» та Magabala Books із Австралії у номінації «Океанія».
Минулого року у номінації «Європа» перемогло латвійське видавництво Liels un mazs.
Варто зауважити, що Bologna Book Fair щороку збирає в одному місці увесь книжковий світ. Сюди з’їжджаються сотні видавців, ілюстраторів, авторів, перекладачів, літагентів із усього світу. Цього року на Bologna Children's Book Fair представлено понад 1400 видавництв, зібрано найкреативніші дитячі книжкові проекти та ілюстраторські виставки, що надзвичайно тішать око. 
Україна на Bologna Book Fair 2023 представлена Українським національним стендом, організованим Українським інститутом книги, виставкою ілюстрацій Illustrated Ukraine від Книжкового Арсеналу та Pictoric та стендом Видавництва Старого Лева. Старий Лев завітав на цю подію вперше за три роки, адже пандемія коронавірусу та повномасштабна війна, на жаль, завадили це зробити попередні роки. 
«Нам неймовірно приємно зустрічати видавців, друзів та партнерів з усього світу і мати можливість обійняти їх та особисто обговорити справи. Це особливе відчуття: бачити підтримку України, яку висловлюють видавці і яку вони візуалізують на своїх стендах, – додають у видавництві. – А як трепетно бачити книжки Старого Лева на експозиціях найкращих чи зустрічати їх серед здобутків іноземних видавців, які вже придбали на них права і видали в себе!».
Окрім відзнаки Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year, ВСЛ має ще чим похвалитись: одразу дві важливі книжки видавництва потрапили до добірки THE BRAW AMAZING BOOKSHELF, спеціальної виставки в рамках Bologna Children's Book Fair. Сайлентбук про війну та віру в Перемогу світла над темрявою «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна потрапив до ТОП-100 ілюстрованих книжок для дітей, а книжка Олександра Михеда «Котик, Півник, Шафка» про українські символи незламності, проілюстрована Женею Полосіною, – до спеціальної номінації топ-20 дебютів Opera Prima Prize, як перша дитяча книжка автора.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8515 / 1.55MB / SQL:{query_count}