Світ має дізнатися про боротьбу України за самобутність

До річниці повномасштабного вторгнення у вільний доступ виклали телеверсію опери-міфу, присвяченої захисникам України

Опера-міф Ukraine – Terra Incognita, присвячена захисникам України та особисто Василеві Сліпакові, виходить у відеоформаті з англомовним перекладом, щоб розповідати сучасним мистецтвом про нашу боротьбу, наших героїв і цінності, які вони оберігають.
Сучасна опера на основі давніх пісень була створена українськими митцями 2021 року. Війна зруйнувала плани на виступи в Україні та за кордоном. Частина команди опери зараз воює, частина займається волонтерською діяльністю, а частина працює на культурному фронті. За підтримки Goethe-Institut створена телеверсія з п’яти серій-«міфів» про українську землю, яка століттями породжує воїнів, про любов та дім, який вони змушені залишати, щоби захистити, про боротьбу та віднайдення себе для нового життя. 
До річниці повномасштабного вторгнення російських військ усі серії телеверсії опери-міфу викладені у вільному доступі за посиланням: youtube.com/@Ukraineyoungopera
Творці проєкту вірять, що телеверсія виконуватиме свою місію в боротьбі з російською пропагандою, насамперед серед діячів культури та поціновувачів сучасного мистецтва у світі. 
Ідея такого формату виникла під час прем’єри 14 жовтня 2021 року у львівській Опері. Тоді відеозапис події професійно забезпечувала компанія Ukr.Stream із застосуванням зйомки 360-градусною системою DynamiCam. Звукозапис здійснила одна з найбільш фахових українських компаній «Тік-Так». Режисером телеверсії став відомий продюсер Юрій Іванишин (фільм «Зима у вогні», номінований на «Оскара» в 2016 році, Life to the limit – 2022 року). Режисером і продюсером постпродакшну є Іван Василець.
Окрім самої опери, до телеверсії ввійшли розповіді режисерки Уляни Горбачевської про досвід війни в Україні, про унікальність нашої культури та про пісні, що гостро відлунюють у сучасності. 
«Один із найвеличніших міфів людства – про Воїна, який іде здобувати славу, захищати Дім, і вічна Жінка, яка його чекає», – каже авторка ідеї та режисерка опери-міфу.


Ukraine – Terra Incognita поєднує спів традиційних українських пісень, симфонічну музику, фрі-джаз, відеоарт, сучасну хореографію, футурофолкові костюми та новітні технології. Робота над оперою розпочалася завдяки доброчинних внесками сотень українців на «Спільнокошті», а організували її YMCA Lviv і Фундація Василя Сліпака. Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
Світлини Ростислава Павлика
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8761 / 1.54MB / SQL:{query_count}