Тарас Чубай: «Якби він бачив цю подію, іронічно би підсміювався»

У Львові до 74 дня народження поета відкрили вулицю, перейменовану імені Грицька Чубая

фото: Петро Задорожний
До 23 січня – Дня народження Грицька Чубая, якому б виповнилось 74 роки – у Львові відкрили вулицю, перейменовану на його честь. Цей видатний український поет, перекладач, художник, мистецтвознавець був одним із лідерів українського літературно-мистецького андеґраунду 1960-1980-х років, видавцем самвидавного літературно-мистецького часопису «Скриня».
«Це особливий день для нашої родини. Підозрюю, якби мій батько бачив цю подію, іронічно підсміювався би. Тим не менше, українцям варто пам’ятати своїх поетів і митців, тому їх іменами й називають вулиці. Хтось ітиме тут, прочитає назву вулицю і можливо зацікавиться, чиїм же іменем вона названа, надихнеться», – пояснює син поета Тарас Чубай музикант, лідер гурту «Плач Єремії».
Вулицею Грицька Чубая стала колишня вулиця Академіка Павлова – нову назву вона отримала за підсумками дерусифікації топоніміки Львова. Рішення про перейменування було прийнято депутатами Львівської міської ради за рекомендацією робочої групи з дерусифікації та деколонізації топоніміки Львова у серпні минулого року, проте відкриття родина приурочила до дня народження поета. 
«Вулиця розташована неподалік Погулянки, де мешкав Грицько Чубай у 1970-х роках і де разом з однодумцями формував неформальне літературне середовище Львова, котре поміж інших особливо цінували поезію іншого молодого львівського поета, який також помер молодим – Богдана-Ігора Антонича», – пояснює присутній на відкритті Тарас Радь, аналітик Громадянської мережі «Опора»
Донька Грицька Чубая, співачка і мисткиня Соломія Чубай згадує: «Мені було 2 рочки, як совок знищив його фізично. Я не знаю, як це – називати когось татом, не знаю, як він мене б називав. Не знаю, як би він бавився зі мною і що б дозволяв. Як би ставився до моїх кавалєрів, чи була б я його принцесою, улюбленою донечкою. Чи могла б ділитися з ним своїми болями і радостями. Чи він би водив мене гуляти, ділився б новими віршами, виставками, концертами. Я хочу сказати: «Тату, я виросла і мені так бракує твоєї любові, але ти не переживай, мені Бог дав чудових людей довкола і сина, який так подібний на тебе». 
Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львова, зауважила: «Те, що ми тут сьогодні з вами зібрались – це не випадковість. Це заслуга глибокої, талановитої людини – Грицька Чубая. Назва цієї вулиці на його честь – це лише маленький жест, який ми можемо зробити в пам'ять про цю велику особистість. Тішить те, що його творчість буде проростати в його талановитих дітях – Тарасу і Соломії, в його творах, віршах. Я б хотіла, щоб ми згадували про Грицька Чубая не тільки, коли ходитимемо цією вулицею, а й коли знайомитимемось з його творчістю та біографією. Він був істинним львівським інтелігентом, творцем різноманітних середовищ і справжнім українцем, то ж нам всім є чого в нього повчитись».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8553 / 1.55MB / SQL:{query_count}