Побачити «Захара Беркута» і не тільки

Театр Леся Курбаса оприлюднив репертуар на лютий і запрошує на прем’єру за п’єсою Івана Франка та інші вистави

Чотири шанси – 11, 12, 25 і 26 лютого – мають львів’яни і гості міста, аби побачити в Театрі Курбаса довгоочікувану прем’єру вистави «Захар Беркут» за повістю Івана Франка. Це утопія на три дії з двома антрактами, тривалістю 2 години 30 хвилин і її присвятили 140-річному ювілею від написання твору. 
«Здається мені, наше дотеперішнє спокійне життя пропало безповоротно… Сьогодні ми стоїмо на розстайній дорозі, сьогодні нам прийдеться вибрати: сюди чи туди. Тож годиться нам добре вияснити собі той вибір і те місце, на котрім ми стоїмо тепер!» – пише автор. Ці його слова зараз особливо актуальні. Бо хоч «Захар Беркут» – це повість Івана Франка про боротьбу у XIII столітті жителів Тухольщини проти нашестя монголів, але зараз, через призму сьогоднішньої війни з росією, цей культовий твір українського класика, знаковий для українців, має зазвучати для нас по новому.
«Для всіх нас зараз постає питання, де знайти силу, щоб перемогти ворога. Сильнішого, більшого, жорстокого та безумного. І у Франковому «Захарі Беркуті» ми, сьогоднішні, можемо розгледіти певну формулу перемоги, – пояснюють творці вистави. – Наша сила криється в звернення до свого коріння, усвідомленні нашої української ідентичності, єдності та любові до рідної землі. Шлях до Перемоги складний, проте ми його подолаємо!».
В основі сюжету переплітаються боротьба за волю тоді і сьогодні, самоідентифікація українського народу та єдність. А також шлях до Перемоги через силу рідної землі та любов до неї.
Над постановкою працювали режисер Андрій Приходько, художник Богдан Поліщук, хореограф Анатолій Сачівко, композиторка Сусанна Карпенко. У виставі діють: Захар Беркут, Тугар Вовк – Андрій Водичев, Олег Цьона; Максим – Ярослав Федорчук, Микола Береза; Мирослава – Марина Мазур, Марія Онещак; монголи, тухольці – Марко Свіжінський, Денис Соколов, Тамара Ґорґішелі, Дарина Федина, Степан Кичма, Ярослав-Григорій Чупило, Наталія Рибка-Пархоменко, Діана Константінова; закличники – Марко Свіжінський, Денис Соколов, Ярослав-Григорій Чупило; солом'яні мисливці – Марко Свіжінський, Денис Соколов, Ярослав-Григорій Чупило, Степан Кичма, Ярослав Федорчук, Микола Береза, Марія Онещак, Марина Мазур; вояк Митько – Денис Соколов, Степан Кичма.
Проєкт «Захар Беркут – дух української Перемоги» реалізовано у партнерстві із Домом Франка у Львові і профінансовано зі Стабілізаційного фонду культури та освіти-2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut за підтримки Українського культурного фонду.
Окрім постановки «Захар Беркут» у Театрі Курбаса впродовж лютого можна буде побачити такі постановки: 3, 5 лютого – «Перехресні стежки» за Іваном Франком, інсценізація Івана Уривського, 16 і 13 лютого – «Лісова пісня» в трьох колядах за Лесею Українкою, 1 лютого – «Формули екстази» за поезіями Богдана Ігоря Антонича, 4 лютого – «Пастка розуму» за Ентоні Горовіцем, 9 лютого – «Королева краси», трагікомедія Мартіна МакДонаха, 10 лютого – «Благодарний Еродій» за філософським діалогом Григорія Сковороди, 17 лютого – «Амнезія, або Маленькі подружні злочини» за п’єсою Еріка Емманюєля Шмітта, 18 лютого – «Ножі в курях, або Спадок мірошника», 19 лютого – «Апокрифи» за драматичними текстами Лесі Українки і 24 лютого – «Марко Проклятий, або Східна легенда» за текстами Василя Стуса. Початок вистав о 17.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7777 / 1.55MB / SQL:{query_count}