Яке воно – мистецтво в країні війни?

Відповідь на це запитання шукають творці українського документального серіалу DocNoteFilms і BABYLON’13

Студія документального кіно DocNoteFilms та незалежне об’єднання кінематографістів BABYLON’13 працюють над втіленням спільного проєкту – документального серіалу «Мистецтво в країні війни»
Через спостереження за побутом і процесом творчості митців творці серіалу намагаються відповісти на головне питання – яке місце митця у державі, яка воює? На що здатне мистецтво в часи війни та чи може персональна творчість існувати в суспільстві, що стало на військові рейки? Кожен із 25 епізодів циклу розповідає про одного з українських митців, які не виїхали за кордон та продовжують свій творчий шлях в Україні. Серед героїв циклу художники Катерина Косьяненко та Микола Рідний, графіки Олеся Джураєва та В’ячеслав Снісаренко, композитор Олексій Шмурак, поетка Світлана Поваляєва та інші. Географія проєкту охоплює не лише Київ – зйомки відбувалися в Ужгороді, Чернівцях, Львові, Полтаві та інших містах. До зйомок проєкту залучили п’ять  творчих груп. Нові епізоди з’являються на ютуб-каналах творців щосереди та щонеділі.
Серіал розрахований на людей, які цікавляться культурою. Це кіно для масового глядача, щоб доступно розповісти, як митець творить свій культурний продукт. У проєкті закладене субтитрування для охоплення також англомовної аудиторії.
«Ми не поринаємо в складні мистецтвознавчі речі. У фільмі намагаємося знайти баланс: розповісти, як митці живуть під час війни, і дати невеличкий інсайт у творчу роботу. Ми шукали людей мистецтва із цікавими історіями. Тобто це представники актуального українського мистецтва, яке цінується в професійному світі» –  пояснює співзасновник студії документального кіно DocNoteFilms Костянтин Кляцкін.
До слова, у тринадцятій серії «Мистецтва в країні війни» головним героєм є Михайло Бокотей – львівський митець прикладного мистецтва та куратор. Основний напрямок його творчості – гутне скло. Він розповідає, як зберегти унікальну місцеву традицію гутного скла і провести міжнародний симпозіум під час війни онлайн і без світла.
«Ця подія, яка відбувається кожних три роки з 1989 року, вже має свою історію. Цього року ми мали вже 12-ий симпозіум, за всі 33 роки проведення у них взяло участь понад 270 художників з 32 країн. Цей рік був проголошений генеральною асамблеєю ООН Міжнародним роком скла, наш симпозіум також попав в офіційну програму і ми не мали вибору, мусили все-таки його з організувати», – твердить Михайло Бокотей.
Подивитись епізод про львівське гутне скло можна за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8107 / 1.54MB / SQL:{query_count}