Діти заспівають в пам'ять про батька

Соломія і Тарас Чубай запрошують на концерт «Цей світ – вертеп»

У понеділок, 23 січня о 19.00 у Львівській національній опері відбудеться унікальний концерт «Цей світ – вертеп», з нагоди 74-ої річниці з дня народження культового поета Грицька Чубая.
Своєрідним епіграфом вечора стали промовисті рядки Грицька Чубая: «А світ – вертеп. Кажу я з гіркотою: цей світ – вертеп. І, мабуть, щонайважче – у ньому залишатися собою, від перших днів своїх і до останніх не бути ні актором, ні суфлером, ні лялькою на пальчиках облудних, а лиш собою кожної години, а лиш собою кожної хвилини, з лицем одвертим твердо йти на кін...»
На сцені Львівської опери співачка, громадська діячка та благодійниця Соломія Чубай представить авторські проєкти POETY та «Колискові для Олекси» у супроводі музичного гурту та симфонічного оркестру INSO-Lviv.
«Друзі тата передали мені фото, на якому він написав: «Дехто стверджує, що це моє найреальніше фото. На фотовиставці йому б дали назву «Спрага». Спрага людини, що зробила не все що могла і не все що хотіла. Крах чергових ілюзій і звичайно надії». Я іноді думаю, що татові пощастило, бо совок і кгб знищили його фізично, але не духовно. Тата не стало у 33, – твердить Соломія Чубай. – Його син Тарас у 16 почав писати пісні на слова батька і таким чином він оживав, потім я взяла естафету і робила мистецькі проєкти, видала «П'ятикнижжя», зробила проєкт «POETY. Діалог поколінь» з симфонічним. Ми з братом постійно про нього говорили і наче втілювали в життя його мрію. А потім три роки працювала на фільмом про батька «Чубай. Говорити знову» із режисером Михайло Крупієвським, який ви зможете побачити у кінотеатрах Львова та Києва з 19 січня. 23 січня в тата день народження, ми готуємо з братом грандіозний концерт у Львівській опері і русні його не зупинити».
Популярний автор-виконавець, музикант та композитор Тарас Чубай виконає композиції на вірші Грицька Чубая та інших відомих поетів, пісні Володимира Івасюка, а також свої класичні хіти та колядки.
Знаково, що перед концертом відбудеться відкриття вулиці ім. Грицька Чубая у Львові.
«Цей концерт унікальний тим, що Соломія і Тарас вперше разом виступлять на великій сцені з сольними проєктами. Вони представлять унікальні пісні на слова відомих поетів, колядки та повстанські пісні. І це все на честь дня народження їхнього батька – Грицька Чубая, та відкриття вулиці його імені у Львові», – зазначають організатори VINIL Concert agency.
Квитки на концерт доступні за посиланням.
До слова, з 19 січня у кінопрокаті стартує документальна кінострічка «Чубай. Говорити знову», яка розповідає про життя поета, його творчість і про те, як тоталітарний режим намагався знищити його за антирадянську діяльність. 
Про Грицька Чубая у фільмі розповідають відомі люди: поет Василь Герасим’юк, актор Юрій Брилинський, поет та перекладач Микола Рябчук, філософ Роман Кісь, скульптор Орест Яворський, фотограф Роман Готра, письменник Юрій Винничук, поет Ігор Калинець, художник Влодко Кауфман, поет Богдан Стельмах, художниця Катерина Немиря, актор Святослав Максимчук.
Ведучим документалки став письменник і музикант Сергій Жадан. Оператор-постановник – Роман Єленський, художник-постановник – Олексій Хорошко, композитор – лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.55MB / SQL:{query_count}