«Вертеп», який рятує у важкі часи

Перший театр представляє святкову прем’єру жіночої містерії звуку

Цієї суботи і неділі, 14 і 15 січня Перший театр запрошує на прем’єрні покази їх містерії звуку «Вертеп». Вертеп – це унікальна українська театральна форма, одна з ознак української ідентичності. Він демонструє яскраві картини минулого та сьогодення водночас, де завжди існує віра та перемога Добра і Світла. Вертеп сповнений народного гумору, який рятує в важкі часи. Адже по-доброму жартуючи, акторки оспівують мужність нашої нації, що не втрачає винахідливості та хорошого настрою навіть в період небезпеки.
Кожна дія цього «Вертепу» має свою історію. Драматургиня Марта Гурин за його основу взяла текст Сокиринського вертепу 1774 року, записаного в Полтавській області. Перша дія – це класична різдвяна історія: народження Ісуса і розповідь про царя Ірода. А от друга дія написана за мотивами фольклору, який виник під час війни. Задум «Вертепу» тісно пов’язаний із подіями, які переживає Україна: на першому плані боротьба з жорстоким тираном, чиї нелогічні дії, продиктовані хворобливою уявою, призводять до трагедій. 
Усе дійство супроводжують аутентичні співи, однак їм надали сучасного звучання. Не змінюючи тексту, творці постановки створили певний музичний мікс, замішаний на традиційних мелодіях, сучасних ритмах та музичних напрямках, таких як соул, арендбі, хіп-хоп та інші. 
Хор є повноцінним персонажем твору, він дає оцінку поведінці героїв, допомагає розкрити сюжет та описує душевні переживання. Саме ця паралель наштовхнула творців постановки на художнє рішення: використати у виставі маски, костюми зробити підкреслено гіперболізованими, а в сценографії поставити станки, що створюватимуть «сцену на сцені». Для чого це все? 
Традиційно, сокиринський вертеп – це вистава театру ляльок. І щоб наблизити живих акторів до ляльок художній склад вдався до вищеперерахованих прийомів та пластичних і мізансценічних рішень.
Традиційно в Україні з вертепом ходили чоловіки, проте зараз більшість чоловіків боронять країну на фронті. Тому їх у цій постановці замінили жінки, які в ці непрості часи оберігають українські традиції. Над «Вертепом» у художньому складі працювали режисерка Ірина Ципіна, музична режисерка Уляна Горбачевська, художниця-постановниця Віра Задорожня, режисерка з пластики Людмила Пернепесова, асистентка режисерки Богдана Бончук. Дійовими особами та виконавицями-вертепницями є народна артистка України Ольга Гапа, заслужена артистка України Тетяна Максимюк, заслужена артистка України Олена Крилова, Богдана Бончук, Надія Лисак, Наталія Білан, Катерина Мусієнко, Анастасія-Марія Хавунка, Лариса Діденко, Ірина Занік, Любов Кузь, Мар’яна Кривдик, Леся Шкап’як.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8649 / 1.54MB / SQL:{query_count}