Фільм тижня:«Такі красиві люди»

У суботу, 26 листопада о 14.30 на телеканалі «ЕНТЕР-ФІЛЬМ» не пропустіть один з найгарніших фільмів за час української незалежності

Такі красиві люди

Жанр: філософська драма. 2013 рік. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: Кіностудія імені Олександра Довженка, «Їжак-фільм» (дистриб’ютор).
Режисер: Дмитро Мойсеєв. Продюсер: Ігор Ставчанський. Сценарій: Дмитро Мойсеєв. Оператор: Сергій Тартишников. Художник: Олексій Балашов. Художник із костюмів: Валентина Горлань. Звукорежисер: Анатолій Іванюк. Композитор: Максим Шалигін.
У ролях: Поліна Войневич, Костянтин Данилюк, Алла Бінєєва, Олег Стефан, Станіслав Глушко, Михайло Савченко, Михайло Жонін, Олександр Ярема, Василь Стьопкін, Михайло Ігнатов, Олена Каплан, Жанна Богдевич, Олександр Моргацький, Дмитро Мойсеєв, Олексій Балашов.
«Такі красиві люди» – це дебютна повнометражна робота режисера Дмитра Мойсеєва. Вона вражає красою – героїв, пейзажів, мови і почуттів. Перед тим, як вийти в український прокат, це кіно демонстрували на міжнародних фестивалях в Італії, Польщі, США та Вірменії. Прем’єра фільму «Такі красиві люди» відбулася в основній конкурсній програмі 43 Міжнародного кінофестивалю «Молодість». На широкі екрани кінострічка вийшла 24 вересня 2014 року, її демонстрували в 20 містах України.
Холодне сонце, вітер, море, риба… Дві подруги, Марта і Люба, втікаючи від метушні великого міста, оселились на березі моря якнайдалі від людей. Із Любою – її щаслива родина: добрий дивакуватий чоловік та восьмирічний син. У Марти – невдалий досвід у шлюбі, успіхи в рибальстві, піаніно та самотність. Разом вони влаштовують домашні вистави, читають вірші та слухають музику. Проте Марті не вистачає справжнього тепла. Так у її житті з’являється Іван, письменник-невдаха, якому належить вирішити, чи вартий він сильних почуттів та чи зможе ще покохати. Фільм «Такі красиві люди» схожий на японське хоку, що простими засобами передає сутність людського існування та яскравість почуттів.
От що каже в одному з інтерв’ю про цей фільм його режисер і сценарист Дмитро Мойсеєв: «Це те, що мені близьке. Я думаю, багатьом творчим людям властиво втікати від матеріального світу, щоб повернутися до якихось духовних аспектів себе, які найближче до творчості як рефлексії на навколишній світ. Щось світле, що змінює світ на краще, чіпляє душу. Переосмислення можливе тільки тоді, коли ти безпосередньо пов’язаний із космосом або богом. Тоді і виходить якась творчість».
До слова, на початку липня 2022 року в Луганській області за підтримки Держкіно розпочали зйомки нової роботи Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» за однойменним романом Андрія Куркова, який увійшов до шорт-листа «Книги року ВВС-2018» і перекладений на англійську, німецьку, французьку, данську мови. Знімальна група мала б працювати на Луганщині впродовж двох місяців, але далі сталось 24 лютого…
«Сірі бджоли» – це історія, яка зараз дуже актуальна для всіх українців. Вона про тих, хто живе на війні на Сході України. За сценарієм фільму, в «сірій зоні» поблизу лінії фронту, в невеличкому селі без електроенергії, залишилися жити лише двоє «ворогів дитинства». Під снарядами, що іноді пролітають над селом, з непроханими озброєними гостями, сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. В кожного життя не склалось по-своєму, і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з'являється російський снайпер.
«Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше, – каже письменник Андрій Курков. – Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба... І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання».
Режисер Дмитро Мойсеєв пояснює: «Мене ця історія привабила тим, що фокус уваги в ній не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні і всередині».
Тож запасаймося терпінням і чекаємо новин про фільм.
26 листопада, субота о 14.30 на телеканалі «ЕНТЕР-ФІЛЬМ»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8593 / 1.57MB / SQL:{query_count}