У столиці покажуть фільми литовського режисера, вбитого росіянами

В листопаді зустрічайте стрічки Docudays UA на великих екранах – спочатку в Києві, а потім й в інших містах країни і навіть за кордоном

У березні 2022 року мав відбутися 19-й Docudays UA під назвою «Новий прекрасний світ». Організатори фіналізували програму й працювали, незважаючи на тривожні новини, бо вірили в здоровий глузд і мріяли про зустріч глядачами в кінозалах. Однак повномасштабне вторгнення рф змусило команду перенести фестиваль. 
І от, нарешті, з 11 по 13 листопада у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться документальний вікенд «Надзвичайний стан». Кінопокази в столиці стануть початком 19 Мандрівного Docudays UA. Цього року фестиваль відбуватиметься з 12 листопада по 30 грудня. Вперше – не лише на території України, але й за кордоном.
Надзвичайний стан – це виняткова ситуація, коли всі інші теми поставлені на паузу, а звичне життя, державні механізми, глобальні інструменти безпеки, особисті плани на майбутнє – потребують щоденного аналізу й перегляду.
Про візуальне рішення спецвипуску Docudays UA розповідає артдиректор Роман Бондарчук: «Ми вирішили зберегти зображення, згенероване штучним інтелектом на запит «Новий прекрасний світ». Це була тема фестивалю, який ми готували аж до самого моменту вторгнення. Зараз ми лише додали до цього зображення смуги, які нагадують заклеєне скотчем вікно. Їх клеять під час надзвичайного стану, аби вберегтись від уламків скла під час вибухів та прильотів ворожих ракет. Залишаємо цей пейзаж за вікном як образ нашої перемоги, відбудови країни й усіх наших відкладених планів, до яких обов’язково повернемося».
Відкриватиме фестиваль кінострічка «Маріуполіс-2» литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса. Фільм нагороджено «Спеціальною відзнакою» від журі «Золотого ока» на фестивалі в Каннах. На згадку про видатного литовського режисера, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, покажуть і його попередній фільм – «Маріуполіс». 
Цей диптих дає змогу зрозуміти красу й парадоксальність міста, яке багато років досліджував режисер. Міста, що стало для нас усіх міфом, а зараз – практично зруйноване, і яке нам належить звільнити та відбудувати.
Показ кінострічки «Маріуполіс-2» став можливим завдяки партнерам – українській кінокомпанії «Артхаус Трафік». З 17 листопада фільм також можна буде переглянути в кінотеатрах України.
До програми вікенду увійде блок актуальних короткометражних фільмів, знятих українськими режисерами від початку війни. 
Глядачам, які перебувають за кордоном, організатори пропонують долучитися до онлайн-подій та дискусій RIGHTS NOW! на DOCUSPACE.ORG. Під час правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудеться 5 онлайн-подій про те, з якими наслідками війни нам доведеться мати справу. На них говоритимуть, як війна впливає на довкілля, на наше ментальне здоров'я, як впоратися з викликами, пов'язаними з вагітністю та пологами під час надзвичайних ситуацій. Також обговорять важливість фіксування життя й побуту під час війни й розкажуть про роботу нового проєкту фестивалю «Архів війни».
На DOCUSPACE.ORG можна буде переглянути частину кінопрограми «Надзвичайний стан». Але кінострічки будуть доступними лише на території України.
Слідкуйте за новинами на сайті Docudays UA. Дати мандрівного фестивалю в регіонах очікуйте на сайті події.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9095 / 1.55MB / SQL:{query_count}