Із Венеції до Львова

У арт-галереї «Зелена канапа» вчора відкрили особливу виставку Петра Сметани

Зараз у Венеції відбувається головна мистецька подія у світі – 59-та бієнале сучасного мистецтва. Побувати на ній – обов’язкова програма кожного хто залучений у мистецький світ. Взяти участь у ній – мрія кожного художника. На цьому бієнале є представницькі павільйони більшості країн світу. Від України цього року це проєкт харківського художника Павла Макова.
Окрім нього, Україна представлена іншими спеціальними проєктами. Зокрема організованими «Пінчук Арт Центром» (Київ), а також львівською галереєю «Зелена канапа» в особі Олесі Домарадзької разом з співорганізаторкою Івоною Лобан.
«Пишаємось, бо це вперше за 127 років існування Biennale Arte, відбувається виставка художника з міста Львова у Венеції», – кажуть організаторки цього проєкту.

Бієнале Європейського культурного центру – Personal Structure, на якій представлена наша виставка відкрилась 23 квітня і зараз ще триває у Palazzo Mora. Її можна відвідати до 27 листопада 2022 року. За даними Європейського Культурного центру цей проєкт, а отже і виставку Петра Сметани зможе побачити від 600 тис. до 1 млн. глядачів.
Персональна виставка в центрі Венеції тривалістю 7 місяців і в час Венеційської бієнале – дороге задоволення. Але ви вже знаєте, що українці здатні дивувати сильною нацією, армією, культурою і небайдужими людьми увесь світ. Так сталося і цього разу, коли не зважаючи на початок повномасштабної війни ми змогли здійснити акт культурної дипломатії, який не відбувся б без підтримки спілки спонсорів зі Львова, Києва, Відня та Вінниці: Оксани Баюк, Лідії Білас, Романа Іваненка, Олексія та Ксені Курилишин, Уляни Костишин, Сергія та Олени Лавренюків, Ігора та Юрія Назаркевичів, Мар’яни Піляк, Віктора Слюсаренка, Тараса Хмеловського, Андрія Худо, Марти Янків, Оксани Юринець та компанії Vector Software.
Власне, Венеційська колекція – це твори Петра Сметани, створені спеціально для них.
Перед тим як ці твори знайдуть своє місце в приватних колекціях спонсорів, кожен охочий зможе їх побачити на виставці в галереї «Зелена канапа». Тож приходьте оглядати частину венеційської колекції 2022 року до 24 жовтня і насолодіться особливим проєктом «Воскресіння» Петра Сметани.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8505 / 1.54MB / SQL:{query_count}