Встигніть побачити роботи Примаченко

Виставковий проєкт у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького триватиме ще до 30 жовтня

В Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького  до 30 жовтня триває виставковий проєкт «Марія Примаченко. «Дарую Україні!».  Тимчасову експозицію, яку сформовано з близько ста творів яскравої представниці «наївного» мистецтва Марії Примаченко (1909–1997) з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица можна оглянути головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20).
Тут ви також можете придбати сувенірну продукцію: листівки, стікерпаки, постери, горнятка, пазли, футболки, розмальовки та інші речі зі зображенням фантастичних звірів і квітів мисткині.
Виручені із продажу сувенірів кошти передадуть в підтримку ЗСУ. «Від початку проєкт «Марія Примаченко. «Дарую Україні!» мав на меті зібрати певні кошти для Збройних сил України. За місяць експонування виставки зібрано 100 тисяч гривень. Під символом Марії Примаченко, Фонд родини Примаченко, Едуард Димшиц, Національний музей у Львові перерахували гроші на карту волонтерської організації «Львівський лицар». Вона опікується військовими частинами, які воюють на фронтах захисту державності України, та забезпечує їх потрібним обладнанням: біноклями, квадрокоптерами, раціями й іншими першочерговими речами. За ці кошти придбали безпілотний апарат», – каже генеральний директор НМЛ Ігор Кожан.
До слова, 100 тисяч – це лише перший транш, бо збір коштів триватиме до кінця виставкового проєкту «Марія Примаченко. «Дарую Україні!», тобто до 30 жовтня. У його межах також відбуваються екскурсії та майстер-класи. Стежте за анонсами на офіційних сторінках музею в соціальних мережах.
Варто нагадати, що 4 вересня в НМЛ відбулося передання відзнаки «Національна легенда України», якою в серпні 2022 року Президент України Володимир – Зеленський посмертно нагородив Марію Примаченко. Відзнаку прийняла правнучка мисткині Анастасія Примаченко.
Виставку «Марія Примаченко. «Дарую Україні!» можна оглянути з вівторка по п’ятницю з 11.00 до 19.00 (каса працює до 18.30), у суботу і неділю – з 10.00 до 18.00 (каса працює до 17.30). Вартість квитків для дорослихї – 100 грн., студентів – 50 грн., учнів і пенсіонерів – 40 грн.
Безкоштовно її можуть відвідати такі пільгові категорії відвідувачів (за наявності посвідчення): ветерани війни та учасники АТО / ООС, курсанти та військовослужбовці; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю (всі групи); члени Національної спілки художників України (без осіб, які їх супроводжують); студенти та викладачі вищих навчальних закладів за спеціальностями «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Музеєзнавство, пам’яткознавство» та «Архітектура»; працівники музеїв, члени ІСОМ; діти дошкільного віку; багатодітні родини (від трьох дітей); вихованці інтернатів, діти-сироти, діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують; ліквідатори аварії ЧАЕС.
Під час повітряної тривоги відвідувачі повинні пройти у найближче укриття. З інформацією про його розміщення можна ознайомитися у музеї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8168 / 1.55MB / SQL:{query_count}