У чому «фішка» Кобилянської

30 вересня у нашому місті відбудеться презентація чергової книжки-енциклопедії від Видавництва Старого Лева

Цієї п’ятниці, 30 вересня о 19.00 Видавництво Старого Лева запрошує мешканців та гостей Львова на презентацію ілюстрованої абетки-енциклопедії «Кобилянська від А до Я». Книга авторства письменниці та дослідниці Світлани Кирилюк розповідає про життя відомої українки – Ольги Кобилянської. Про відомі та приховані від загалу факти, творчість та особисті симпатії, родину та друзів письменниці, книги та кіно модератору Данилу Ільницькому і гостям події у книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицька, 17) розкажуть авторка книги Світлана Кирилюк та ілюстратор Іван Шкоропад.

Нова книжка у серії книжок-абеток для родинного читання – «Кобилянська від А до Я», про українську письменницю-модерністку, ранню учасницю феміністичного руху на Буковині і майстриню драматичної оповіді, близьку товаришку Лесі Українки.
Головна «фішка» Кобилянської – в її глибині, в зазиранні в «нутро», у внутрішній світ людини. У цьому й криється революційність її творів. Виросла в оточенні п’ятьох братів, мала тихий голос і дуже комплексувала, коли доводилося виступати перед широкою публікою, навіть у дорослому віці. Але мріяла про акторську кар’єру, хотіла бути побаченою і почутою, у письмо вкладала душу… Згодом її назвуть феміністкою, а жінок у її творах – неординарними і суперечливими.
Та якою насправді була Ольга Кобилянська, яка порівнювала себе з ніжною квіткою «мімозою сором’язливою», але не боялася першою виказати свої почуття чоловікові? Книжка розповідає про тонку творчу особистість, мрійницю, сміливу і ніжну жінку, яка вміла любити по-справжньому, писати емоційно про сильних духом жінок і любов до рідної землі.


Світлана Кирилюкдоцентка кафедри української літератури в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, дослідниця творчості Ольги Кобилянської. Авторка монографії «Ольга Кобилянська і світова література» (2002) та поетичної книжки «Сад земних насолод» (2016).
Іван Шкоропадграфічний дизайнер та арт-директор «Видавництва Старого Лева». Працює з ілюстрацією, створенням обкладинок для книжок, розробкою айдентики та фірмового стилю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8060 / 1.54MB / SQL:{query_count}