Яким було становлення українського кіно

На фестивалі Kharkiv MeetDocs пройде показ фільму Олександра Тіменка

Вже 2 жовтня в рамках кінофестивалю Kharkiv MeetDocs пройде спеціальний показ фільму-дослідження режисера Олександра Тіменка, що простежує історію становлення сучасного українського кіно за останнє десятиріччя.
«Українське кіно. Становлення» – це документальний фільм, що вивчає стрімкий злет українського кінематографу в 2010-2020 роках. Він складається з інтерв’ю фахівців кіно, фрагментів фільмів, трейлерів, репортажів зі знімань, а також архівних кадрів кіноподій останніх років. Кінострічка всебічно досліджує кіновиробництво взаємозв’язки галузі, суспільства та держави, чим ми можемо пишатися, які проблеми виникали у за це десятиріччя, які яскраві зірки кіноіндустрії відзначилися ваговим внеском у кінопроцес.
«Українське кіно. Становлення» розповідає про виробництво, прокатну і фестивальну долю понад п’ятдесяти українських фільмів, а також про акторів, режисерів, сценаристів, кінофестивалі та роботу Держкіно.
Окрім Олександра Тіменка над фільмом працював автор сценарію Антон Базелінський та продюсерка Марія Каель. Виробник – ТОВ «БІГ ХЕНД ФІЛМС» за підтримки ДержКіно України.
Експертами у фільмі виступили: Максим Асадчий, Валентин Васянович, Ірма Вітовська-Ванца, Василь Вірастюк, Ярослав Войцешек, Людмила Горделадзе, Семен Горов, Сергій Зленко, Денис Іванов, Пилип Іллєнко, Артем Колюбаєв, Марина Кудерчук, Сергій Лавренюк, Любомир Левицький, Роман Мартиненко, Анна Мачух, Ахтем Сеітаблаєв, Анна Паленчук, Юлія Сінькевич, Павло Сушко, Поліна Толмачова та Андрій Халпахчі.
Спеціальний показ на міжнародному фестивалі документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival стане світовою прем’єрою цього фільму.
Організатори фестивалю наголошують, що культурний фронт – це теж поле битви, битви за українську ідентичність та незалежність. Саме тому зараз як ніколи важливі культурні події, на яких Україна може розповісти світу про себе.
Українське кіно в останні роки стало культурним феноменом, особливо після 2014 року. Сотні нових стрічок, державна підтримка, нові імена, перемоги на фестивалях, впізнання у світі… Фільм «Українське кіно. Становлення» досліджує цей процес розвитку української кіногалузі, який спочатку призупинився через пандемію, а під час повномасштабного російського вторгнення взагалі опинився під загрозою повної зупинки. І лише спільними, героїчними зусиллями всієї кіноіндустрії, яка об’єдналася перед обличчям ворога, вдається зберігати досягнення цього десятиліття.
Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – це міжнародний фестиваль документального і художнього кіно.
Фестиваль створювався, щоби стати культурним голосом українського сходу. У фокусі фестивалю — проблеми східних регіонів України та їхньої культурної інтеграції.
З початком повномасштабної кривавої агресії росії Україна опинилася в центрі уваги світу. І Kharkiv MeetDocs ставить собі за мету працювати на благо культурної інтеграції України та її митців у світове культурне поле.
Культура НЕ є поза політикою. Вона завжди на вістрі суспільних змін та реагує на всі виклики сучасності. Отже, через кіно, шляхом мистецтва ми можемо – і маємо – говорити про важливі події в Україні.
Цього року Kharkiv MeetDocs пройде з 1 по 6 жовтня в змішаному онлайн та офлайн форматі. Покази пройдуть у кінотеатрі «Жовтень», онлайн-програма – на сервісі MEGOGO, а пітчинги – на платформі Pitch the Doc. Програмний координатор MeetDocs 2022 – Денис Буданов, який цьогоріч є експертом Оскарівського комітету, член міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI, Спілки кінокритиків України та Української кіноакадемії.
До програми фестивалю увійде національний та міжнародний конкурс ігрового й документального повнометражного і короткометражного кіно, спеціальні покази та національні прем’єри, а також індустріальна секція, яка складатиметься з воркшопів, майстер-класів та творчих зустрічей з професіоналами індустрії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8593 / 1.56MB / SQL:{query_count}