«Голос» – про крик із темряви в світло

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставку Андрія Роїка

У виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового чину, 7, 2 поверх) відкрили персональну виставку львівського художника Андрія Роїка «Голос». У межах проєкту представлені великоформатні живописні роботи та графічні рисунки.
Як пояснює автор, виставка є спробою зафіксувати теперішній час як внутрішній конфлікт і нагадування про мирне минуле, з яким майбутнє не готове вступати в діалог.
«Голос» – про крик із темряви в світло, про незгоду з несправедливістю, про травму, яка залишить слід у кожному», – зазначає художник.
Автор працює із зображенням людського тіла в різних його виглядах. Фігури начебто перебувають у застиглому стані поза межами часу та простору. На деяких роботах тіла зображені як зруйновані постаменти, часто замість рук і ніг – фрагменти арматури. Саме такою є композиція «Апогей під знаком питання».
«Робота про утопічний стан миру, зафіксований у вигляді скульптури, нагадує нам час, коли людина почувається комфортно, але інколи проблеми, які вона сама створює, заважають їй бути людиною», – пояснює Андрій Роїк.
Серія відбитків «Спогад», виконана в техніці сухої голки, скомпільована з двох зображень: авторських рисунків із фігурами людей та портретів авторства Рубенса, вирваних із контексту сюжетів автентичних картин.
Зі слів Андрія Роїка, за допомоги подвійних зображень він намагається «протягти часову нитку і провести переосмислення цінностей через внутрішній стан суб’єкта».
Інтерактивним елементом експозиції стане скетчбук із рисунками, які автор створив після початку повномасштабного вторгнення росії. Відвідувачі матимуть змогу переглянути його оцифровану версію.

Андрій Роїк народився 1995 року у Львові. Закінчив Львівський коледж декоративного й ужиткового мистецтва імені Івана Труша (2016 р.) та Львівську національну академію мистецтв, де навчався на кафедрі монументального живопису (2018 р.). Працює в царині живопису, графіки, колажного мистецтва, кераміки тощо.
Учасник резиденцій Live your passion (Польща), Istanbul artist residency, Kyiv art week, Першого пленеру ім. В. Патика (с. Мельники, Волинська область), Міжнародного пленеру для молодих митців (Польща), Міжнародного виставкового проєкту «Захоплений будинок» від агенції культурного менеджменту Port (Берлін, Рим, Амстердам, Брюссель). Персональні виставки «Тіло» (2019 р.), «Кон’юнктура» (2020 р.) провів у столичній «Карась галереї», «Зона комфорту» (2021 р.) – у івано-франківській галереї «Детектор». Учасник виставки сучасного мистецтва Nord art (Німеччина), «Незалежно/Вихід» у Львівській вуличній галереї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8498 / 1.55MB / SQL:{query_count}