«Дім» для тих, що втратили свій

До 21 серпня в «Зеленій канапі» триватиме виставка Андрія Чижова

Учора, 26 липня, в артгалереї «Зелена канапа» відбулося відкриття виставки «Дім» Андрія Чижова. Вона триватиме майже місяць, аж до 21 серпня. Художник народився і виріс у Севастополі. Після окупації Криму «питання дому» для митця стало важким і болісним. Це сублімувалося в багаторічний цикл живописних полотен, лейтмотивом яких незмінно є хата.
Нову серію живописних робіт автор присвятив усім українцям, які покинули свої домівки і шукають прихистку в інших місцях. У них дім стає символом мирного життя, вдячності за допомогу та надії.
З початком повномасштабної війни мільйони українців зіткнулися з відчуттям втраченого дому. Мовиться найперше про людей, житло яких постраждало від російського вторгнення. Але й решта українців в умовах постійної загрози ворожих обстрілів втратили відчуття безпеки та вимушені жити в постійному стресі.
«Дім для кожного є однією з найвагоміших складових відчуття спокою та безпеки. «Дім» – це не лише дах над головою і цегляні стіни. Це родина, пам’ять про дитинство та особливі миті життя: неповторний смак води і винятковий запах повітря. Туга за рідною домівкою людей, які змушені шукати прихистку в безпечніших регіонах України чи за кордоном, для мене є безсумнівно зрозумілою, – каже Андрій Чижов. – Ідея створення серії картин «Дім» з’явилася у мене весною 2022 року під час довгих подорожей залізницею Польщі. Тому деякі начерки живописних полотен передають побачене через вікна поїздів. Картини, звісно, не можуть подарувати омріяну безпеку глядачеві, але неодмінно здатні сколихнути теплі спогади, спонукати мріяти, пробудити надію, занурити в стан спокою і затишку, в атмосферу вільного та щасливого життя».

Андрій Чижов народився в 1995 році у Севастополі. З 2013-го живе і працює у Львові. У 2019-ому захистив ступінь магістра на кафедрі художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Нагороджений понад 90 відзнаками за творчу діяльність. Двічі (2009 і 2011 рр.) – президентською стипендією за творчий внесок у розвиток культури Севастополя, а також обласною іменною премією ім. В. Чорновола (2018 p). Активний учасник міжнародних (Україна, Польща, Болгарія, Німеччина, Ізраїль, США), обласних та всеукраїнських виставок, симпозіумів і пленерів. Член ГО «АРТ-модуль». Його твори зберігаються в колекціях Музею скла у Львові, Ningbo Zhejiang Greenwave Glass Museum у КНР, Rusi Karabiberov Gallery в Болгарії, Theologische Hochschule Friedensau в Німеччині, фондах Львівської національної академії мистецтв, у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, США, Туреччині, Болгарії, Ізраїлі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8451 / 1.54MB / SQL:{query_count}