Музика – найкращі ліки!

Із 28 липня по 7 серпня у Львові триватиме VII Міжнародний фестиваль літньої пори Pizzicato e Cantabile

Уже в сьомий раз у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться Міжнародний фестиваль літньої пори Pizzicato e Cantabile. Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.
Pizzicato e Cantabile з італійської дослівно перекладається як «щипати і співати». Ці два прийоми звукоутворення присутні на всіх етапах еволюції людства. Символами театрального та музичного мистецтва у Стародавній Греції став співучо-духовий Авлос і струнно-звучна Кіфара, на яких грали боги Діоніс і Аполлон. Біблійний цар Давид розспівував Псалми у супроводі свого Псалтеріума. Пощипуючи струни ліри, акомпанував собі до співу Орфей. Епічні жанри в різних народів Землі виникали від поєднання співу з грою на різних щипкових інструментах. У супроводі кобзи-бандури творили думний епос українські кобзарі. Тепер спів під гітару – найпоширеніший прояв музичної активності людей в усіх куточках нашої планети.
Організатори та учасники VII Міжнародного фестивалю літньої пори Pizzicato e Cantabile поставили собі важливе завдання – оспівати й передати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої Covid-19 та війною публіки. Адже музика, виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями, є найкращими ліками від будь-якого вірусу, тривог і переживань.
Для гостей фестивалю підготували дев’ять цікавих подій, які об’єднають кращих музикантів України, Польщі та Франції. Географія їхніх виступів охоплює десятки країн світу. В програмі подій всесвітньо відомі шедеври Антоніо Вівальді, Йоганна-Себастьяна Баха, Вольфганга-Амадея Моцарта, Ференца Ліста, Клода Дебюссі, Йоганнеса Брамса, Джорджа Гершвіна, а також твори, які кожен неодмінно впізнає з перших нот. Почути їх можна буде в оригінальних аранжуваннях та інтерпретаціях.
Гості фестивалю подорожуватимуть різними країнами й епохами разом із фортепіанною, органною, гітарною, вокальною та струнною музикою. Її доповнять авторська поезія і картини Ольги Куц, які вона творитиме просто на очах у глядачів. Зі сцени Концертного залу Людкевича ви почуєте гру постійних учасників фестивалю, серед яких Олена Мацелюх (орган), Ігор Мацелюх (флейта Пана), Меланія Макаревич (фортепіано), Світлана Позднишева (орган), Маріанна Лаба (сопрано), Ольга Стрілецька (фортепіано), і на відкритті фестивалю 28 липня в концерті Gloria domini, і 30 липня під час події «Ференц Ліст: Мандрівка до Львова», і 6 серпня у події Le quattro stagioni, в програмі якої прозвучать знамениті «Чотири пори року» Антоніо Вівальді.
Також уперше в межах фестивалю виступлять гості з Луганська: Брас-ансамбль Луганської обласної філармонії (керівник – Ігор Шаповалов) на події «Американські історії» (30 липня), а також з Івано-Франківська – Струнний ансамбль Івано-Франківської обласної філармонії (керівниця – Анжела Приходько) під час події Quattro corde (7 серпня). Сольні органні вечори презентують органісти з Франції: Жан-Марі Леруа з програмою Vive la France (2 серпня) та Польщі – Віктор Лияк із програмою «Варшава – Львів» (6 серпня). 
2 серпня київський гітарист Андрій Остапенко запрошує слухачів на колоритну сольну програму іспанської, латиноамериканської, французької та італійської музики Idalgo con Guitarra. У виконанні ансамблю тріо тромбонів (Любомир Ліщук, Олександр Хохлов, Ігор Шаповалов) і органа (Світлана Позднишева) у події Hosanna прозвучать композиції епохи барокових майстрів, композиторів межі ХІХ – ХХ століть та українського композитора В’ячеслава Назарова.
9 концертів, які триватимуть впродовж двох тижнів, неодмінно здолають апатію і песимізм від звуків сирен. Фестиваль Pizzicato e Cantabile в 2022 році стане для слухачів справжнім відкриттям нових виконавців, імен композиторів та їхніх творів. Двері Концертного залу Людкевича будуть відкриті для всіх, кому дороге і близьке мистецтво радості, краси, віри та надії, ім’я якого Музика!
Отримати докладнішу інформацію про події та придбати квитки на них можна за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8572 / 1.56MB / SQL:{query_count}