Як звірі змінили світ людей

«Чорні вівці» видали екоказку «Чорниці для Анді»

Лише уявіть: тварини пішли від людей і оселилися за містом, щоби стати самостійними та будувати свій світ, сповнений любові, поваги і добра. Так починається історія з нової книжки української письменниці, художниці та літературознавиці Христі Венгринюк «Чорниці для Анді», яка вийшла друком у дитячому артвидавництві «Чорні вівці». Ілюстрації до цієї екоказки зробила дизайнерка, авторка інтернет-коміксу «Гусь» Надія Кушнір. 
У книжці розповідається про хороброго та рішучого зайчика Анді, який разом із командою веселих та ідейних друзів проходить непростий шлях боротьби за чисте небо без смогу і диму, за водойми без бруду і пластику, за справжні фрукти та овочі без консервантів і хімії та багато іншого. Пригоди малих звірят наповнені захопливими історіями, цікавими відкриттями й усмішками. 
Пишучи книжку, авторка ставила собі за мету розповісти дітям, чому важливо сортувати сміття, прибирати за собою на природі, дбати за братів наших менших і просто бути добрим. «Згадаймо себе маленькими, – каже Христя Венгринюк, – як ми дивилися на світ, як реагували на все, що нас оточує? Наче так все повинно бути і було завжди. Звісно, було б дивно, якби діти замислювалися про таке змалку, але найсумніше те, що про це не думають навіть дорослі... Токсичні відходи, пластик, забруднення повітря і водойм, вирубування лісів, заміна натурального хімічним, браконьєрство і зрада домашніх тварин. А як ми можемо спробувати змінити весь цей жах заради наступних поколінь?» 
Дизайнерка, ілюстраторка дитячих книжок Надія Кушнір признається, що радо пристала на пропозицію проілюструвати книжку «Чорниці для Анді», адже з 2014 року активно займається соціально важливими й екологічними проєктами. «Впевнена, – вважає вона, – що книга не тільки розповість дітям про важливість екосвідомості, але й навчить бути відповідальними та подарує віру в те, що від нас багато залежить, що ми можемо самі будувати наше майбутнє. А я, натомість, рада, що те, що я роблю, теж допоможе дітям отримати ще більше задоволення від книги».
Попри загалом серйозну тематику, екоказка «Чорниці для Анді» – весела, динамічна й цікава. Припаде до смаку широкому колу читачів від шести років. 
Книжка вийшла за сприяння Чернівецької обласної військової адміністрації. З 15 червня розпочнеться її передпродаж на сайті видавництва. 

Христя Венгринюк – українська письменниця, літературознавиця, благодійниця, співзасновниця дитячого артвидавництва «Чорні вівці». Художниця, засновниця студії живопису «МонмАРТр», де особисто викладає. Кандидатка філологічних наук. Авторка восьми поетичних і прозових книжок, а також книги для сімейного читання «Легенди Чернівців від Чорної Вівці». 
Надія Кушнір – українська дизайнерка, ілюстраторка дитячих книжок. Стала відома як авторка інтернет-коміксу «Гусь». Оформила більш ніж 70 дитячих, підліткових і дорослих книжок.У 2017 році потрапила до списку найкращих дитячих ілюстраторів незалежної України за версією сайту «Букмоль». У 2021-ому ввійшла до списку Forbes.ua «30 до 30».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8254 / 1.55MB / SQL:{query_count}