Книжка як ліки

Українські видавці викладають у вільний доступ видання для дітей і дорослих

Війна в Україні перевернула життя чи не кожного з нас. Бомбосховища, укриття і підвали стали тими місцями, де цивільне населення нашої країни проводить багато часу. Майже двом мільйонам українців довелося покинути свої домівки – комусь із «тривожною валізкою», комусь лише з тим, що на ньому. Усі, від малого до старого, просять закритого неба, миру. Діти замість цукерок та іграшок рахують кількість збитих ворожих літаків… Зрозуміло, що в цей час нам усім ніби й не до книжок, а дарма. Саме читання вголос могло б хоч трохи заспокоїти, відволікти від страшних реалій і зменшити тривожність. Саме тому українські видавці почали викладати у вільний доступ книги для дітей і дорослих, аби підтримати своїх читачів.
Для прикладу, портал «БараБука» виклав макети сучасних книжок українських авторів для дітей у вільний доступ. За посиланням ви знайдете матеріали від видавництва «Ранок», надані за підтримки керівника Віктора Круглова (Харків). «Хороша книжка і читання вголос добрих історій допоможе зараз супроводжувати втомлених – малих і великих. Читайте повільно, розмірено, якщо того потребують зовнішні тривожні звуки – заколисуючи чи підбадьорюючи, – радять ініціатори проєкту. – Заохочуйте колективні читання в групах, де ви збираєтеся для безпеки, залучайте голоси дорослих різного віку та старших дітей».
Важливі поради з іграми та бесідами, поради психологині Світлани Ройз навколо цих видань є в проєкті #ЖивіПисьменники. За вказаним вище посиланням ви також зможете завантажити посібники «Живі письменники. Батькам 1» та «Живі письменники. Батькам 2».
«БараБука» і «Освіторія» закликають видавців долучатися, тому добірки видань за віком доповнюватимуться.

Видавництво Старого Лева також надає безкоштовний доступ до майже 30 електронних книг для дітей різного віку. Щоб отримати електронну книгу, потрібно зареєструватися на сайті starylev.com.ua. Серед запропонованих книжок у електронному форматі оберіть ті видання, які вподобали, та додайте їх у кошик (натисніть кнопку «Купити електронну книжку») і завершіть оформлення замовлення. Одразу після цього книжка стане доступною для завантаження в особистому кабінеті у форматі epub, fb2, pdf і mob.
Для вільного завантаження доступні книги:
«Єнотик Бо і повітряна куля» Ірини Лазуткіної; «Мія і місячне затемнення» Олі Русіної; «Мишкові миші», «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко; «Данка і Крак», «Пан Ніхто» Ігоря Калинця; «Нові казки Старого Лева» від різних українських авторів; «Емі і таємний клуб супердівчат», «Емі і таємний клуб супердівчат. Гурток іспанської» Агнєшки Мєлех; «Дракон у дитсадку» Марини Макущенко; «Місія «Порятунок»: Ведмеді» Євгенії Завалій; «Ківі Ківі» Мирослава Лаюка; «Е-е-есторії екскаватора Еки» Вікторії Амеліної; «Мандрівки з чарівним атласом: Гринвіч», «Мандрівки з чарівним атласом: Париж», «Мандрівки з чарівним атласом: Венеція» Надійки Гербіш; «Щоденник Фокса Міккі» Саші Чорного; «Залізний вовк», «З води у воду» Оксани Лущевської; «Ганнуся» Володимира Рутківського; «Мирослава та інші з нашого двору» Ольги Купріян; «Вартовий брами» Зірки Шевченко; «Моя подруга з темної матерії» Кирила Безкоровайного; «Мене звати Варвара», «Марта з вулиці святого Миколая» Дзвінки Матіяш; «Любов, дідусь і помідори» Наталії Ясіновської та «Щоденник Ельфа» Наталки Малетич.
Видавництво Discursus також пропонує свої видання. Його працівники вважають, що у воєнний час для дитини хорошим заспокоєнням може стати книжка. Але не завжди вона є напохваті. Тому вони виклали на сайті з вільним доступом книжки про українського супергероя Олексу Довбуша: «Олекса Довбуш. Таємниця Сили» (https://discursus.com.ua/books/oleksa-dovbush-taiemnytsia-syly), «Олекса Довбуш. Лігво Арідника» (https://discursus.com.ua/books/oleksa-dovbush-lihvo-aridnyka). Також є вільний доступ до книжки Петра Шекерика-Дониківа «Дідо Иванчік» (discursus.com.ua/books/dido-yvanchik).
Усі інші електронні видання безкоштовно доступні в мобільному додатку Yakaboo.
До слова, портал Yakaboo з 1 березня відкрив безкоштовний доступ до читання та слухання книжок у своєму мобільному додатку. Всі аудіо- та електронні книжки тут безкоштовні для всіх українців!
«Ми хочемо, аби в ці непрості часи війни ви мали доступ до книг, могли заспокоїтися, почитати разом із близькими, відволікти дітей від подій навколо», – кажуть у Yakaboo. 
Якщо ви вже оформили підписку на додаток раніше: для користувачів AppStore скасували оплату автоматично; для користувачів Google Play такої можливості немає, тому їм встановили вартість підписки 2 грн на місяць. Ви також можете скасувати підписку повністю самостійно. 
«Тримайтеся, друзі. І вірте в Україну. Перемога буде нашою! – вважають працівники порталу. – Бо країна, в якій читають книжки, завжди переможе країну, де бездумно слухають пропагандистів».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8915 / 1.57MB / SQL:{query_count}