А ви знаєте, хто творить для нас Різдво?

14 українських письменників розказують про це в новинці від артвидавництва «Чорні вівці»

У дитячому артвидавництві «Чорні вівці» готують до друку нову святкову книжку «Хто творить Різдво». Її упорядниця та авторка одного з оповідань Оксана Лущевська – українська письменниця, літературознавиця і перекладачка, що проживає у США. Видання містить оповідання про людей, які завдяки своїм професіям із року в рік допомагають підтримувати та формувати українські святкові традиції. А ще тут мовиться про тих, що творять добро на свята і не тільки. 
«Ідея створення книжки виникла при читанні британського журналу The Simple Things, який виходить у інді-видавництві The Iceberg Press. У одній статті мовилося про локальність і кількох людей, які творили атрибутику Різдва, – каже Оксана Лущевська. – А ще там говорилося про те, як їх підтримати, де придбати їхню продукцію. Ідея підтримки локального популярна і в США, де я живу з 2004 року. На будь-якій конференції з дитліту, яку я відвідувала впродовж багатьох років, завжди мовилося про те, що перш ніж шукати щось у заокеанні – погляньте у свій двір. От, власне, підтримка локальності в США та Великобританії – це свідомий must. Нам в Україні треба активно запозичувати оце поняття свідомої поваги до нашої локальності та всіляко підтримувати українських творців і виробників. Книжка «Хто творить Різдво» особлива тим, що для неї писали кращі українські автори про українських творців Різдва і про відчуття святковості по-українськи. І від цього відчуття в мене, сказати словами видатного Івана Малковича, в серці – коляда. Думаю, що коли читачі читатимуть книжку, то їм теж буде так святково, як мені».
У збірці читачам пропонують 14 історій сучасних українських дитячих авторів, серед яких: Галина Вдовиченко, Сергій Осока, Катерина Міхаліцина, Володимир Арєнєв, Валентина Вздульська, Христя Венгринюк та інші. Ілюстрації до видання зробила художниця і письменниця Інна Масляк. До слова, одна з її книжок цього року ввійшла у Longlist World Illustration Awards 2021 в Лондоні.
«Ми завжди так чекаємо новорічних та різдвяних свят, але ніколи не задумувалися про те, хто ж таки творить Різдво, хто стоїть за всією цією красою, хто дарує нам настрій. Якщо відхилити завісу, то можна поринути у світ дуже цікавих та особливих професій, – пояснює письменниця, головна редакторка дитячого артвидавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк. – Впевнена, що і діткам, і дорослим цікаво дізнатися про них більше. Саме тому до книжки були запрошені 14 відомих сучасних дитячих письменників, які у формі казки розповіли про професії людей, котрі беруть участь у творенні Різдва. Мушу признатися, що вийшло дуже затишно, цікаво і святково». 
До 30 листопада на сайті cutt.ly/PTiVll5 триватиме передпродаж цієї книжки, тож ви зможете придбати її одними з перших і підтримати видавництво, яке також творить для нас магію Різдва!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7957 / 1.54MB / SQL:{query_count}