«Насильство не береться нізвідки – воно часто родом з дитинства»

В Україні представили фільм «Розірви коло» про шлях постраждалих від домашнього насильства

В столичному кінотеатрі «Жовтень» на закритому показі відбулась прем’єра фільму «Розірви коло» про шлях постраждалих від домашнього насильства. Це історії жінок, кожна з яких змінює своє життя, виходячи з кола насильства. Але ці зміни виявляються довгим та складним процесом роботи над собою та своїми відносинами з навколишнім світом. Від дзвінка в поліцію, життя в шелтері до повернення до самої себе, жінки наважуються пройти цей шлях заради себе та своїх дітей.
Авторкою ідеї фільму є Почесна Амбасадорка Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросініна. Фільм знято за підтримки Представництва в Україні (UNFPA) у межах реалізації проєкту EMBRACE з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству за підтримки уряду Великої Британії.
«З 2015 року UNFPA працює над розробкою механізмів для ефективної протидії гендерно зумовленому насильству в Україні. Вже шість років інформаційно-просвітницької кампанії «Розірви коло», десятки ефективних партнерств побудовані навколо цієї концепції, – каже представник фонду Хайме Надаль. – Гендерно зумовлене насильство стало видимою проблемою та пріоритетом для уряду України. Цей документальний фільм має на меті допомогти ще більшій кількості жінок розірвати коло, звернутися за допомогою та почати нове життя без насильства».
Режисеркою фільму є Єлизавета Сміт. Її дебютний повнометражний документальний фільм «Школа #3» (спільно з Георгом Жено) представили на Берлінському міжнародному кінофестивалі у 2017 році та отримав Гран-прі у секції Generation 14+. Її короткометражний фільм «Solitude» (2019 р.) вже брав участь у 15 кінофетивалях і досі мандрує світом. Серед найяскравіших подій — Одеський міжнародний кінофестиваль, Raindance Film Festival, London Super Shorts Film Festival, Venice Film Week, отримав шість нагород та був номінований як найкращий короткотметражний фільм на премію «Золота Дзиґа» Української Кіноакадемії. Учасниця міжнародних програм Berlinale Talents, TorinoFilmLab, The Write Retreat, MidPoint Feature Launch та інших. Членкиня Української та Європейської кіноакадемій.
«Документальне кіно – це завжди про дослідження світу. Ця тема дуже складна і важка, але нам пощастило зустріти наших документальних героїнь – Сашу Лебединську та Іву Стішун, які зробили цей фільм таким, який він є, світлим. Працюючи над цим фільмом, я зрозуміла, що насильство не береться з нічого і воно має свої конкретні корені, які часто йдуть з дитинства. Коло насильства відбувається не між двома людьми у стосунках, а чіпає цілі покоління родин. Я хочу подякувати нашим документальним героїням за відкритість, сміливість та силу, бо саме завдяки ним ми змогли зробити цю кінострічку» – вважає режисерка Ліза Сміт.
Продюсеркою кінострічки стала Ольга Бесхмельніцина. Її професійна кар’єра у продюсуванні триває вже близко 10 років. Серед найвідоміших фільмів, з якими працювала Ольга – «Стоп-Земля» Катерини Горностай («Кришталевий Ведмідь» на Берлінале у 2021 році), документальний фільм «Земля Івана» Андрія Лисецького (у 2021 році здобу головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА 18-го Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA, переможець Національного конкурсу Кінофестивалю Kharkiv MeetDocs).
ПІсля показу глядачі стоячи аплодували героїням фільму, їх сміливості та щирості, яка вражає. Як пояснила Ольга Безхмельніцина: «Скоро фільм буде доступний онлайн, його зможе побачити кожна, хто цього потребує. Його демонструватимуть в різних містах України – зараз тривають перемовини з українськими телеканалами, адже основні глядачі, які потребують цього кіно, все ж таки дивиться телевізор. І після цього фільм з’явиться у вільному доступі в інтернеті».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8041 / 1.56MB / SQL:{query_count}