«На прості питання нема простих відповідей»

У «Видавництві 21» побачить світ дебютний роман Галини Петросаняк «Вілла Анемона»

Незабаром «Видавництво 21» представить читачам «Віллу Анемону» Галини Петросаняк. Це дебютний роман авторки, відомої своїми поезіями, есеями, перекладами. Літературним редактором видання є Олександр Бойченко, а обкладинку до нього створила Анна Стьопіна.
Основні події роману розгортаються в наш час у Швейцарії. Завдяки так званим бічним історіям вони захоплюють Західну Україну – сучасну та сорокарічної давнини, а також кілька приватних історій. Головна героїня твору Галини Петросаняк Рута Маковій «опиняється у Швейцарії та мимоволі стає співучасницею чогось, що вважає злочином, – мовиться в анотації до видання. – Натомість для швейцарських колег Рути про злочин не йдеться: у їхньому світі подібне давно стало рутиною... У цьому романі зіштовхуються різні світогляди. Фундаментальні поняття, які ми вважаємо однозначними, раптом загрозливо роздвоюються, змушуючи героїню, а разом з нею й читачів, шукати точних відповідей: що ж таке гідність, де межі свободи і залежності? У романі є кілька мотивів: недуга і старість, кохання і музика, драматичне поєднання добра і зла у людині».
У творі «Вілла Анемона» авторка працює з контроверсійним питанням так званого асистованого суїциду. Демонструючи різні погляди на цей феномен, вона дає можливість прозвучати різним голосам: «У романі я даю змогу обом сторонам висловити свої аргументи, доводи кожної зі сторін чесні й вичерпно обґрунтовані». Основним конфліктом роману Галина Петросаняк вважає конфлікт світоглядів: «Адже завжди, коли ми розглядаємо будь-який феномен, важливо, щоб усі учасники погодилися, в якій системі координат вони дискусію провадять. Якщо сторони перебувають в різних системах координат – це буде розмова різними мовами, коли опоненти не розуміють один одного. Щось подібне відбувається і тут. Мабуть, основний мій посил – на прості питання нема простих відповідей».
«Вілла Анемона» – роман, який охоплює багато тем, серед яких людські стосунки, взаємини, гідне старіння та гідне вмирання, а головне – він про життя до останньої миті. Тому в ньому викристалізовується те, що в житті людини важливе: почуття, переживання любові і втрат, пристрасть, необхідність людського тепла, спілкування. Загалом роман «Вілла Анемона» виразно емпатичний і естетичний. Його естетизм виражений і авторською манерою оповіді, і тим, що у тексті багато мистецтва. Тому, попри основну тему, цей роман насамперед про життя, його цінність.
Передзамовити книгу можна на сайті «Видавництва 21» за посиланням.

Галина Петросаняк (нар. 1969 р.) – авторка збірок віршів та есеїв «Парк на схилі» (1996 р.), «Світло окраїн» (2008 р.), «Політ на повітряній кулі» (2015 р.), «Екзофонія» (2019 р.) та збірки оповідань «Не заважай мені рятувати світ» (2019 р.). Її твори перекладені німецькою, англійською, польською, російською, чеською та італійською мовами. Лауреатка літературної премії Губерта Бурди для молодих ліриків Східної Європи (2007 р.) та премії ім. Івана Франка (2010 р.). Перекладачка з німецької мови, серед її перекладів – автобіографія Александра Ґранаха «Ось іде людина» (2012 р.), художня автобіографія Соми Морґенштерна «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» (фіналістка книжкової премії «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2021 р.) та роману Андре Камінського «Наступного року в Єрусалимі» (2021 р.). З 2016 року проживає в Швейцарії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8200 / 1.55MB / SQL:{query_count}