Кохання, війна і сценарій, який чекав на екранізацію 20 років

У національний прокат виходить нова робота Віллена Новака «Чому я живий»

З 4 листопада в національний прокат виходить новий фільм класика українського кінематографа Віллена Новака «Чому я живий». Кінострічку створено Одеською кіностудією за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
У фільмі знялися Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай та інші актори. Продюсерами проєкту є Андрій Осіпов та Олена Дементьєва, оператором-постановником – Данил Дєдков, художником-постановником – Віктор Фомін, композитором – Володимир Гронський. 
Фільм знято за автобіографічним оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька «Тепер я турок, не козак...». Наприкінці 1990-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.
Епічна сага «Чому я живий» заснована на реальних подіях, що сталися в середині XX століття. Юні Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.
Роланд Мішко, який втілив Льончика на екрані, розповідає про свого героя таке: «Він не знає, що таке проблеми. Сім'я у нього самодостатня, інтелігентна, мистецька, він практично всім забезпечений. Перші проблеми стаються з ним на очах глядачів. Це кіно по-новому показує участь українців у Другій світовій війні. Так, як досі не було показано. Особисто для мене цей фільм – про те, що не треба ускладнювати собі життя. Все набагато простіше. Більшість людей псує собі життя надуманими проблемами, відчуває себе нещасною. І треба як можна раніше усвідомити, що все насправді не так складно, як ми звикли думати. Усвідомити це до того, як настане справжнє лихо».
Роль Фросі у фільмі «Чому я живий» зіграла Анастасія Марків. Її режисер Віллен Новак побачив на шоу «Х-Фактор», яке до того жодного випуску не дивився. «Фрося і дитяча, і жіночна. З одного боку, це юна дівчина, яка заради кохання здатна на все, а з іншого – це дитина, якій з молодшим братом Женькою цікавіше, ніж з будь-ким у сім'ї, – пояснює Анастасія. – Це фільм про цінності, які ми забуваємо – про любов, про сімейну єдність...»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8331 / 1.54MB / SQL:{query_count}