Поети в діалозі поколінь

Соломія Чубай запрошує на музично-поетичний симфоконцерт, який відкриває поезію знаних авторів із невідомих сторін

Уже 8 жовтня о 19.30 у Ennio Event Square відбудеться музично-поетичний симфоконцерт «POETY. Діалог поколінь». Це частина літературно-музичного проєкту, ініційованого Соломією Чубай та реалізованого громадською організацією «Львівський культурний центр» за підтримки Українського культурного фонду. Метою проєкту є мотивація людей говорити та думати про поетів не як про нудних хрестоматійних персонажів, а як про живих людей, які так само, як і ми, дружили, сумнівалися, творили, бунтували, любили та загалом жили своє життя. 
Соломія Чубай у супроводі оркестру «INSO-Львів» презентує свої нові пісні на вірші поетів: Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Вінграновського, Чайки Дніпрової, Юрія Клена, Павла Тичини, Олександра Ірванця, Юрка Покальчука, а також її батька Грицька Чубая. Разом із виконавицею та оркестром участь у концерті візьмуть музиканти: Ігор Гнидин (барабани), Олександр Главацький (гітара), Том Луголообі (клавіші), Андрій Кохан (бас-гітара). Дійство триватиме в супроводі відео-арту від художника Олексія Хорошка із кадрів фільмів за участі Івана Миколайчука та Богдана Ступки (youtu.be/JkptBLaWl4M).
Вхід на подію вільний, але потребує попередньої реєстрації. Кількість місць обмежена. Реєстрація за посиланням.
Учасники проєкту «POETY. Діалог поколінь» розповідають про українських поетів-класиків, дні народження яких святкуємо цього року, по-новому: у вигляді відеодискусій за участі українських поетів різних поколінь, а також через музику. Про Івана Франка по-новому, про читацькі досвіди різних поколінь та про інше Дарій Лажневський, Юрій Андрухович і Богдан Тихолоз дискутували тут: cutt.ly/QEg9ESv. До 85-річчя Миколи Вінграновського Григорій Семенчук, Юрко Іздрик і Микола Рябчук поговорили про його спадок (cutt.ly/2Eg9FlR). Таємниці легендарного, начитаного і хуліганського водночас Грицька Чубая відкривали Микола Рябчук, Остап Сливинський і Ростислав Кузик за посиланням: cutt.ly/nEg9CIm. Про Дніпрову Чайку – авторку, котру вважають першою письменницею-мариністкою, Олена Гусейнова, Анатолій Дністровий і Богдана Неборак спілкувалися тут: cutt.ly/MEg992F. А наступною в інтернеті оприлюднять відеодискусію про Лесю Українку – вольову, мелодійну та драматичну – за участі Олени Гусейнової, Олени Галети і Юрія Кучерявого.
Варто нагадати, що два роки тому Соломія презентувала унікальний проєкт «Чубай. Україна. Любов» до 70-ліття з дня народження Грицька Чубая (1949 – 1982 рр.), який творив у період засилля радянщини. Попри це, він і близьке до нього літературно-мистецьке середовище витворили новий канон української культури. У вересні 2019 року Соломія Чубай дала музично-пое-тичний симфоартконцерт власних пісень на слова Лесі Українки, Павла Тичини, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Грицька Чубая, Наталі Білоцерківець, Юрка Іздрика, Маріанни Кіяновської, Мар’яни Савки, Сергія Жадана, які зазвучали вперше у супроводі симфонічного оркестру, і презентувала альбом-книжку Poety.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7588 / 1.55MB / SQL:{query_count}