«Погані дороги» до «Оскара» доведуть

Драму Наталки Ворожбит висунули від України на здобуття премії в номінації «Міжнародний повнометражний фільм»

Український Оскарівський комітет обрав фільм, який висунуть від України на здобуття 94-й премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Це драма «Погані дороги» Наталка Ворожбит, міжнародна прем'єра якої відбулася 3 вересня 2020 року на Венеційському кінофестивалі в конкурсній програмі Міжнародного тижня критиків. Кінострічку вважають однією із найяскравіших українських кіноробіт останніх років, що підтверджує її кінофестивальна історія відгуки глядачів і критиків. Наталка Ворожбит встигла зарекомендувати себе як талановита теле- і кіносценаристка, яка, без перебільшення, створює актуальний драматичний матеріал, цікавий українському глядачеві. «Погані дороги» описують чотири розбитих дороги і чотири історії про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних. Події розгортаються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Перша історія – на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи. Друга оповідає про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. У третій новелі йдеться про утримування в полоні української журналістки, а четверта демонструє, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все. Варто зауважити, що оригінальна і міжнародна версії фільму відрізняються. Із останньої, на жаль, вирізали п'яту історію. Вона розповідає про закохану в військового Віктора медсестру. Після вбивства та обезголовлення Віктора російськими окупаційними військами, на пару з іншим військовимжінка їде у машині та везе вікторове безголове тіло його дружині.
«Чесно, не думала, не загадувала, блокувала в собі будь які очікування, бо сильні кінокартини змагалися за це право в цьому році і будь який інший вибір був би виправданим. Кажуть, це був найсильніший конкурс – це і особливо приємно, і особливо відповідально. Бо думаєш собі: «А в кого з нас дійсно найбільший шанс дійти щонайдалі»? Але ми про це ніколи не дізнаємось, бо саме нам випала честь і мої плечі це відразу відчули – твердить авторка сценарію і режисерка «Поганих доріг» Наталка Ворожбит. – Попереду найбільш цікаве і складне, різні етапи: технічний відбір, довгий і короткий списки претендентів, і так далі. На кожному з них можна здобути як поразку, так і перемогу. Вболівайте за нас! Десь же колись жде Україну її «Оскар»! Ще раз дякую людям, які в нас вірять і за нас голосували. Вітаю команду – ви варті найвищих нагород! Для повної радості не вистачає радості Юри Мінзянова (продюсеру фільму, який помер в листопаді минулого року). Окремо хочу подякувати Українському культурному фонду, який профінансував наш фільм і висловити підтримку і подяку Юлії Федів».

Цього року фільм від України обирали 11 членів комітету. Троє не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистриб'ютор фільмів-кандидатів. Також фільмам виставляли додаткові бали – за світову прем'єру на фестивалі класу «А», нагороду на фестивалі класу «А» та рецензії у міжнародних профільних виданнях. «Погані дороги» отримали 5 голосів та додатково 3 бали, «Відблиск» Валентина Васяновича – два голоси та два додаткових бали, «Носоріг» Олега Сенцова – один голос та два додаткових бали, «Стоп-Земля» Катерини Горностай – три голоси та три додаткових бали, «Чому я живий» Віллена Новака – 0 голосів та 0 додаткових балів.
Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк вважає: «Цього року відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи. Побажаємо творцям кінострічки успіху!».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8851 / 1.56MB / SQL:{query_count}