BookForum: старт після пандемії

Чим здивує 28 Форум видавців та які з його подій не варто пропустити, розповідає «Львівська Пошта»

Нарешті після річної перерви і вимушеного сидіння вдома книголюби України з’їжджаються на BookForum. 28 Форум видавців триватиме у нашому місті до 20 вересня в гібридному форматі – офлайн і онлайн, тож долучитися до нього зможе кожен. «Львівська Пошта» розповідає, як зорієнтуватися в цьому книжковому морі, познайомитися з новими видавцями і не проґавити унікальні події.

Львівський книжковий ярмарок у цифрах

Львівський книжковий ярмарок – це подія, якої весь рік чекають і видавці, і автори, і книголюби. Після вимушеної перерви через пандемію він повертається з іще більшим розмахом. 
Програма Книжкового ярмарку налічує понад 400 подій. 11 локацій у центрі Львова, 146 виставкових стендів у Палаці мистецтв, 150 торгових яток на подвір’ї палацу Потоцьких та просп. Свободи, понад 200 учасників з усієї України вже чекають на книголюбів! На ярмарку будуть презентовані Вінниця, Дніпро, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Львів, Мукачеве, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Біла Церква, Ужгород, Полтава, Суми та Чернівці. 
Цього року вперше до нього долучаться шість нових видавництв:
1.«Віхола» видає нон-фікшн для дорослих, тексти українських авторів – від психології, підприємництва, лайфстайлу до науково-популярної літератури.
2. Видавництво «Чорна гора» заснували Денис Казанцев і Марина Воротинцева. Вони мають на меті сформувати бібліотеку книг, написаних сучасниками для сучасників, та зафіксувати ключові події новітньої української історії.
3. Дніпровське видавництво «Смакі» створене у 2020-ому Валентиною і Денисом Смаковськими, які хотіли поширювати інформацію про природні пологи серед майбутніх батьків і перинатальних фахівців. Після народження дочки подружжя вирішило продовжити книговидання темою вихованням дітей.
4. IST Publishing – незалежне мале видавництво, що спеціалізується на книжках про сучасну культуру та українське мистецтво з подальшим перекладом іноземними мовами. Заснували його Катерина Носко, Анастасія Леонова і Борис Філоненко. 
5. Bookraine – молоде та сміливе видавництво, яке відкриває українську літературу всьому світові. Спеціалізується на художній літературі, нон-фікшн, ілюстративних та мистецьких творах, а також нестандартній літературі, яка не належить до жодних відомих світові жанрів.
6. IPIO – видавництво мотиваційних книг Іцхака Пінтосевича, підприємця і популярного бізнес-тренера. Основна тематика книг: ділова література, інтернет-маркетинг, тайм-менеджмент, оригінальні щоденники, здоровий спосіб життя.
Окрім новачків, Львівський книжковий ярмарок залюбки приймає «старожилів». Це відомі українські видавництва, які постійно беруть участь у ярмарку та є фаворитами серед читачів: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Фоліо», «Мистецтво», «Свічадо», «Світло і тінь». Кожне з них підготувало свою програму подій.

Створімо ТОП-30 книжок Незалежності!

До 15 жовтня кожен українець зможе взяти участь у формуванні визначного списку «30 знакових книжок нашої Незалежності». За допомоги онлайн-голосування на сайті проєкту 30.book-institute.org.ua/ створять унікальний перелік видань, що вплинули на формування та розвиток країни, її громадян, іміджу держави, висвітлювали важливі історичні періоди чи події, сприяли розумінню історії України без цензури і фальшувань, повертали забутих чи силоміць вилучених із суспільного дискурсу персоналій, допомагали створенню національної ідентичності та становленню незалежності України.
«30 знакових книжок нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично є віддзеркаленням незалежності нашої держави . Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, із наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, що топ-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно винятковим», – каже міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Ви можете обрати одну чи одразу 30 книжок зі 100 запропонованих. Цей довгий список був сформований ще влітку. Над ним працювало широке коло консультантів, а також група експертів: літературознавців, менеджерів літературних проєктів, письменників, перекладачів. Книжки, які отримають найбільшу кількість голосів, сформують топ-30.
«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки і про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилося на цілком самостійну галузь, – вважає Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги. – Наш проєкт – це і можливість нагадати про тих, що робили українську книжку видимою та самостійною, якісною і по-справжньому важливою. Сподіваємося, що якнайширша аудиторія українців долучиться до голосування, щоби разом ми обрали знакові книжки та оживили найвизначніші культурні надбання часів незалежності».
Проєкт реалізують за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Української бібліотечної асоціації, Української асоціації книговидавців і розповсюджувачів, BookForum.

Станьмо пасажирами АРТ-потяга!

Перший у Європі АРТ-потяг, за твердженням його організаторів, їде на 28 BookForum. Це окремий потяг, який рухається за узгодженим з Укрзалізницею розкладом. 
«ГогольTRAIN2021» має сім вагонів, ззовні оформлених в авторському стилі художниками з усієї країни. Три вагони – фестивальні, з розважальною програмою: виступами музикантів та діджеїв, танцями, читанням віршів та кіно впродовж усієї подорожі. Програма кожного рейсу різна відповідно до тематики події, на яку прямує потяг.
Перший рейс АРТ-потяга «ГОГОЛЬTrain2021» Київ – Одеса був присвячений пам’яті художника Олександра Ройтбурда: на одному з вагонів зображений його портрет, а всередині потяга до кінця проєкту діятиме виставка репродукцій його робіт. 
Метою проєкту є «зшивання» країни, діалог та об’єднання різних регіонів навколо спільних мирних цінностей у побудові майбутнього, розвиток міжрегіонального партнерства та підтримка мобільності молоді. Крім того, «ГогольTRAIN» є своєрідним культурно-туристичним коридором, що розвиває внутрішній туризм та покращує загальний імідж регіонів.
Наступний рейс стартує 17 вересня о 20.28 із Києва і прибуде до Львова наступного ранку о 5.32. У зворотному напрямку потяг рушить 20 вересня о 00.08 і буде в Києві о 8.40. 
Квитки можна придбати на сайті gogolfest.org/gogoltrain (ви можете обрати купе або плацкарт, купити квиток в один чи в обидва боки, кількість місць обмежена).

Поринемо у ніч поезії та музики

18 вересня о 21.00 стартує традиційна «Ніч поезії та музики non-stop» – один із найпопулярніших заходів Львівського міжнародного BookForum. Це поєднання найкращої поезії іноземних та українських учасників фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів. На гостей чекає звукова інсталяція наживо.

Під кого відриватимемось у !FESTRepublic (вул. Старознесенська, 24-26)?

«Хамерман Знищує Віруси», які називають себе «найадекватнішим гуртом України», працюють на перетині музики, концептуального арту й театру. Пісенний матеріал ХЗВ вражає різноманітністю: в межах одного концерту акомпанувати їм може поперемінно струнний квартет, хор, рок-гурт і примітивна «мінусовка». 
Музичний проєкт поета Григорія Семенчука BRAT – це експериментальний хіп-хоп, електронна музика, іронічний коментар дійсності – саме той мікс, що дає можливість «вриватися в парадні і модні радіо». На перехресті жанрів музики і поезії BRAT не прагне бути поетом чи музикантом, для нього важливе зрощення цих образів, яке дає змогу вийти за певні власні межі, де прямі ритми поєднуються з ламаними, а важкі баси з експериментальним синтетичним звуком, де текст, тематика треку і є цією межею.
По-новому звучатиме й вічна поезія: твори Павла Тичини і Богдана-Ігоря Антонича у виконанні гурту «Пиріг і Батіг». Цей музично-поетичний проєкт налаштований на популяризацію мови Краю за допомоги музики та поезії. 
Як відбувається взаємопроникнення музики та поезії, утворюючи цілісну – і зовсім нову – матерію, продемонструє проєкт «Пришестя» Юлії Мусаковської та Михайла Балога aka MANU. Юлія – поетка та перекладачка, авторка п’ятьох книжок. Найновіша з них – «Бог свободи» (2021р.), тексти з якої звучать у перформансі. Михайло – джазовий саксофоніст і музичний експериментатор, засновник та автор методик Vedel School. Його проєкти дивують неординарністю та виходять за рамки якогось певного стилю.
Також на події звучатиме інді-фолк-дует Zapaska, який починав із live looping- експериментів і акустичного звучання, а зараз тяжіє до фольктроніки та дрим-попу. Чимало подорожував у турах Україною та за кордоном. З’являвся на сценах багатьох мультижанрових фестивалів, як-от Pohoda, Waves Vienna, United Islands, Atlas Weekend, Zaxid. Альбоми дуету потрапляли до списків кращих релізів 2014 і 2016 років за версіями різних музичних видань.
Партнерами «Ночі музики та поезії non-stop» є фестиваль Respublica, Versopolis. Вхід вільний (із обов’язковим дотриманням карантинних вимог).
Підготувала Марічка Ільїна

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7786 / 1.65MB / SQL:{query_count}