Виставки Львова: живопис, домашнє кіно і театральні фото

Одразу три експозиції відкрили у традиційних і незвичних локаціях нашого міста. Чим особлива кожна з них, розповідає «Львівська Пошта»

Перші дні осені – ідеальний час, аби зануритися у візуальне мистецтво. Можливо, саме тому днями у Львові відкрили одразу три дуже різнопланові виставки.


У дворику «Першого театру» в межах Міжнародного фестивалю театральної фотографії «Інтермедія» на розсуд відвідувачів представили виставку фоторобіт авторів із 15 країн світу. Це яскраві та унікальні кадри вистав театрів із Мексики, США, Фінляндії, Польщі, Ірану, Шотландії, Філіппін, Бразилії, Чехії, Хорватії. Експозиція стала порталом для нових вражень, емоцій, джерелом натхнення для глядачів, акторів та учасників проєкту, який досліджує й візуалізує театральне дійство та різноманіття сценічних образів на сценах театрів різних країн світу. Кураторами та організаторами фестивалю стали львівські митці Сашко і Дарина Балабаї. А вже віднині до 17 вересня мистецький простір Галереї сценографії у Львові прийматиме інші заходи фестивалю «Інтермедія»: фотовиставку, творчі зустрічі з кураторами виставки, сценографами, художниками, режисерами, акторами і воркшопи з театральної фотографії.


В артгалереї «Зелена канапа» з 31 серпня відкрили виставку робіт приват-доцентки кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Вікторії Дубовик. Ця мисткиня, знана завдяки роботі з декоративним текстилем, своїми гобеленами, розписом по тканині, гарячим і холодним батиками, цього разу розкриває свій талант живописиці. До експозиції ввійшло понад 20 полотен із серій «Асоціативна абстракція» і «Тотем», об’єднаних назвою «Нерамкована зустріч».
«Ці роботи – результат рефлексій карантинного, а отже, рамкованого періоду обмежень суспільства в різних сферах життєдіяльності. Це результат мого вільного пересування між різними стилями, між абстракцією та фігуративним мистецтвом, – пояснює Вікторія Дубовик. – Вийти за рамки у представленні цих двох серій означає свідоме уникнення самообмежень через вибір теми, колірної палітри, а також свідоме уникнення проявів драматизму в зображених сюжетах. Це моя спроба розширити простір через емоції, які наповнювали мене в період карантинних рамок».


У Центрі міської історії завдяки виставці «Суспільство з кіноапаратом», яку також представили 31 серпня, можна дізнатися про явище кіноаматорства. Кураторами виставки стали Олександр Маханець і Сергій Петлюк, координує подію Вікторія Панас. В основі експозиції – колекція аматорських фільмів з приватних збірок, яка була створена впродовж останніх десяти років Міським медійним архівом і не перестає поповнюватися новими знахідками та відкриттями. На виставці хоч і переважають приклади аматорського і домашнього кіно авторів зі Львова, однак експозиція включає широку географію в межах всієї України. Також відвідувачі можуть переглянути фільми письменниці, мандрівниці Софії Яблонської та хіміка, фотографа Вітольда Ромера. Не менш важливо було долучити роботи львівського режисера і наставника аматорського руху Романа Бучка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4413 / 3.98MB / SQL:{query_count}