Кіно у твоїй ДНК

Під таким слоганом триватиме 12-ий Одеський міжнародний кінофестиваль, який представив програму подій

З 14 по 21 серпня в Україні триватиме 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Він приурочений до 30-річчя незалежності України, тож організатори цього року зробили акцент на національне кіно. Єдиною конкурсною програмою фестивалю стане Національний конкурс, переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи. Програма «Гала-прем’єри» традиційно буде складатися зі світових арт-хітів. Також на глядачів чекає одна з улюблених позаконкурсних секцій «Фестиваль Фестивалів», серія ретроспективних та спеціальних показів. 
До Національної конкурсної програми 12-го ОМКФ увійшли 6 повнометражних фільмів. Головним героєм «Королів репу» Мирослава Латика став 17-річний випускник сільської школи на прізвисько Казан. Хлопець понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради здійснення своїх мрій Казан готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя в іншому напрямку.

Створений за реальними подіями фільм «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня розповідає про спортсменку боїв без правил Юлю, яка намагається побудувати нове життя після того, як її хлопець загинув у зоні АТО. Юля кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.
Найкращий фільм конкурсу «1-2» Варшавського МКФ (2020) «Простір» Дмитра Томашпольського показує історію першого контакту людей з НЛО, який, за збігом обставин, стався саме в період карантину 2020 року. «Національний музей» Андрія Загданського, створений у копродукції України і США – це фільм-портрет Національного художнього музею України. Пів року автори документальної роботи спостерігали за життям музею. Від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.
Сюжет кінострічки «СТОП-ЗЕМЛЯ» Катерини Горностай розгортається навколо життя 16-річної Маші, яка вчиться у звичайній київській школі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, які по-своєму переживають напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти зі зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи отримаєш щось у відповідь. Фільм отримав «Кришталевого ведмедя» як найкраща робота конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале.
В українсько-німецькому «Супернику» Маркуса Ленца дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем, що страждає на діабет. Ґерт намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Виявляється, що з Ґертом на диво цікаво гратися, аж доки той не помирає від інсульту. Відтак Роман із трупом опиняється в пастці в справжній глушині… Цей фільм визнали найкращою операторською роботою на МКФ «Лістапад» у Мінську.
Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 8 короткометражних кінострічок: «Біжи, Таню, Біжи» Софії Поліщук, «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта, «Друга хвиля» Марії Стоянової, «Папині кросівки» Ольги Журби, «Leopolis night» Нікона Романченка, «Марія» Влада Одуденка, «Тигр блукає поруч» Анастасії Фалілеєвої і «Good boy» Марії Пономарьової.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8076 / 1.55MB / SQL:{query_count}