«Це неймовірно важливий текст»

Дитяче видавництво збирає кошти на друк артбуку про рак

У дитячому артвидавництві «Чорні вівці» готують до друку нову особливу книжку. «Бабуся та рак» Марії Правди – це світла і нестрашна історія про страшну хворобу. Вона – про кожну особливу бабусю й усіх онуків світу, які завжди знають найдієвіші способи боротьби з недугою.
Говорити з дітьми про хвороби незручно: завжди бракує потрібних слів або існує ймовірність сказати зайве. Тож коли когось із рідних спіткає лихо, простіше взагалі уникати цієї теми. Але будьмо відвертими: деякі речі діти розуміють краще за дорослих, особливо коли мовиться про беззаперечну віру й підтримку.
«На початку цього року до нас надійшов дуже важливий рукопис молодої письменниці Марії Правди, – каже головна редакторка дитячого артвидавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк. – Я прочитала цей текст і зрозуміла, що страшенно хочу, аби він побачив світ саме в «чорних овечках». Ми видавали книжки про втрати, біль, смерть та на інші проблемні теми. Люди часто обходять їх, кажучи «а давайте не будемо про сумне». Але життя – це не тільки веселе. «Бабуся та рак» – це арт-бук, який допоможе «увійти» не в біль, а в ситуацію, у якій перебуває так багато людей. Це неймовірно важлива тема, якої ми всі боїмося. Згаданий рукопис для нас дуже цінний, і я воліла б, щоб цей проєкт був реалізований, щоби про нього говорили, ним дихали, бо це неймовірно важливий текст». 
Книжка «Бабуся та рак» показує боротьбу з хворобою дорослого очима дитини. Тут немає похмурих лікарів чи непривітних лікарень, немає складних наукових термінів чи особливостей лікування. Є лише бабуся, до якої «вчепився» рак», і онука, яка понад усе прагне «відчепити» його від рідної людини. Ілюстрації до видання зробила художниця Ганна Сурган.
«В основі цієї історії – хвороба моєї мами, бабусі моєї донечки, – пояснює Марія Правда. – Я довго шукала слів, аби водночас висловити свої тривоги та сподівання і підтримати рідну людину в непростий період лікування. Я знаю, що на такі серйозні теми в нас із дітьми говорять мало, але також упевнена, що для кожної родини, яку спіткало це лихо, настає час, коли потрібно пояснити малечі, що й чому відбувається. Гадаю, що книжка «Бабуся та рак» може стати для когось стимулом розпочати діалог із дитиною та розповісти їй про важливе».
Але для того, щоб книжка «Бабуся та рак» побачила світ, потрібно 123 400 грн. Зробити свій внесок можна на Спільнокошті: biggggidea.com/project/dityacha-knizhka-babusya-ta-rak/
Переглянути відеозвернення головної редакторки дитячого артвидавництва «Чорні вівці» Христі Венгринюк можна на youtube.com/watch?v=OZFDEg1wsSM

Марія Правда (Марія Зброй) – журналістка, книжкова блогерка, комунікаторка культурних проєктів. У своїх текстах (рецензіях на різні видання і власній дитячій книжці) акцентує увагу на важливих соціальних темах. Авторка переконана, що з дітьми потрібно бути чесними і не боятися говорити про важливе. В цьому письменниця і вбачає своє завдання. 
Сурган Ганна (ілюстраторка книжки) народилася в Білій Церкві у 1985 році. Закінчила КНУКіМ у Миколаєві. Професійна художниця й ілюстраторка. Працює з традиційними матеріалами і в діджитал. Співпрацює з Видавництвом Старого Лева, видавничо-освітнім проєктом «Портал», а також із видавцями в Чехії, Британії та Італії. В ілюстрації для неї важливо передати атмосферу книжки, щоб це допомогло читачеві цілковито зануритися в світ, створений письменником.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8002 / 1.55MB / SQL:{query_count}